6 let, 7 mesecev

Rok Tičar Žiga Jeglič liga KHL Slovan Bratislava

Torek, 21. 10. 2014, 19.08

Slovan s prvencem Roka Tičarja do novega slavja

Nova tekma Slovana in nov zadetek Slovenca. Mrežo Neftehimika, Slovaki so ga premagali s 3:1, je zatresel Rok Tičar, ki je po podaji Žige Jegliča dosegel premierni zadetek v ligi KHL.

Po zmagi na gostovanju pri Jugri iz Hanti-Mansijska je Slovan iz Bratislave slavil tudi na terenu predzadnjega kluba lige Neftehimika iz Nižnekamska. In tudi tokrat je do točk prišel s pomočjo slovenskega napadalskega para, ki je vse bolj razigran. K zmagi s 3:1 je prvi zadetek v Kontinentalni hokejski ligi - ob koncu se je izkazalo, da je bil to zmagoviti zadetek - prispeval Rok Tičar (video), ki je v 25. minuti po podaji Žige Jegliča zadel za vodstvo z 2:0. Tičar je sicer igral 13 minut in 47 sekund, trikrat streljal, dobil štiri od 11 sodniških metov in odsedel malo kazen. Jeglič je na ledeni ploskvi preživel nekaj sekund manj in bil neuspešen ob dveh sodniških metih.

Slovan, novo gostovanje ga čaka v petek pri moštvu Lada Togliatti, ki je v sredo z 2:1 premagalo zagrebški Medveščak (Marcel Rodman ni bil v postavi), po 19 tekmah zaseda deveto mesto zahoda, Zagrebčani so 11., v vodstvu je SKA iz Sankt Peterburga.