8 let, 6 mesecev

svetovno prvenstvo v hokeju slovenska hokejska reprezentanca

Sobota, 4. 5. 2013, 9.13

''Risi'' začeli s porazom, Švedski poslastica proti Češki

Slaba prva tretjina je Slovencem odnesla zmago na uvodni tekmi proti Norvežanom. ''Risi'' so po prvem odmoru pokazali bolj agresiven obraz, a je vratar Lars Haugen poskrbel, da je slavila Norveška.

Norvežani so povedli že v 62. sekundi, ko je Roberta Kristana premagal Anders Bastiansen, v 15. minuti pa je na semaforju stockholmske dvorane Globe Arena pisalo že 2:0. Po dolgi podaji Kena Andreja Olimba v srednjo tretjino je Lixa s strelom med nogama še drugič ugnal Bastiansen. Tik pred iztekom prve tretjine je zaostanek po podaji Roka Tičarja znižal Žiga Jeglič. V drugi tretjini so ''risi'' stopili na plin in pokazali povsem drugačen obraz, a zadetka po zaslugi izvrstnega norveškega čuvaja mreže Larsa Haugna niso dosegli. Najbližje zadetku je bil Sabahudin Kovačevič, ki se je sam znašel pred Haugnom, ki je že ležal na tleh, a je uspel plošček z nogo še pravi čas odbiti. V zadnji tretjini, ki je bila najbolj izenačena, so imeli ''severni medvedi'' na voljo tudi kazenski strel, ki ga je Kristan Hansnu Madsu ubranil, slednji je v 60. minuti, ko so varovanci Matjaža Kopitarja igrali brez vratarja, postavil končni izid 3:1 V nedeljo slovensko izbrano vrsto čaka Belorusija.

Še pred Slovenci in Norvežani sta ob 11.15 na led stopili reprezentanci ZDA in Avstrije, s 5:3 so slavili Američani. Slednji so v šesti minuti zaostajali že z 0:2, a nato v drugi tretjini, ki so jo dobili s 4:1, postavili stvari na svoje mesto in našim sosedom preprečili presenečenje. Rusi so prišli do najvišje zmage kroga, proti Latviji niso imeli večjih težav. Na koncu je bilo 6:0. V zadnji tekmi prvega kroga sta se pomerili Kanada in Danska, zmage se je s 3:1 veselila prva.

Finska je v prvi tekmi drugega kroga ugnala Slovaško z 2:0. V poslastici dneva sta se pomerili Švedska in Češka, zmage pa se je veselila prva.