Ponedeljek, 30. 9. 2024, 8.15

15 minut

Pripravljalna zmaga Los Angeles Kings

Kraljem kalifornijski dvoboj, Kopitar pred vstopom v 19. sezono odlično razpoložen

Anže Kopitar | Anže Kopitar je bil na prvi pripravljalni tekmi odlično razpoložen. Ob zmagi s 3:2 nad Anaheimom je z golom in asistencama sodeloval pri vseh zadetkih. | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings so v soboto odigrali tretje pripravljalno srečanje in drugič zmagali. Kalifornijskega tekmeca Anaheim Ducks so premagali s 3:2. Kapetan Anže Kopitar, za katerega je bil to prvi letošnji test, je sodeloval pri vseh treh zadetkih.

Drew Doughty Los Angeles King
Sportal Hud udarec za Kralje

Moštva v najmočnejši hokejski ligi na svetu se pripravljajo na novo sezono. Za Los Angeles Kings, ki se bodo morali kar nekaj časa znajti brez udarnega branilca Drewa Dougthyja (težja poškodba gležnja), je tretje pripravljalno srečanje, prvo, ki ga je odigral tudi kapetan Anže Kopitar.

Potem ko so za uvod klonili v podaljšku proti novincu Utahu (2:3) in nato tesno (3:2) premagali Vegas Golden Knigts, so v soboto palice prekrižali z Anaheim Ducks in ekipo tesno premagali. Rezultat pa znova 3:2. Prav pri vseh treh zadetkih je sodeloval Kopitar.

Slovenski hokejski as, ki bo vstopil v 19. sezono NHL, je v sedmi minuti podal za vodstvo z 1:0, pod katero se je ob številčni premoči (štiri na tri) podpisal Alex Laferriere. Anaheim je v 14. minuti prav tako ob igralcu več odgovoril z izenačenjem. Tudi druga tretjina se je začela z izključitvami, a v 26. minuti so Kralji kljub igralcu manj prek Kopitarja znova povedli (2:1).

Kopitarjev zadetek ob igralcu manj:

V začetku zadnjega dela je Laferriere še zvišal vodstvo, med podajalci sta bila znova 37-letni Gorenjec in Adrian Kempe. Franku Vatranu je slabih pet minut pred koncem uspelo znižati, a rezultat se nato ni več spremenil.

Ekipi se bosta znova pomerili danes, prva tekma nove sezone pa Kopitarjeve čaka 10. oktobra na gostovanju pri Buffalo Sabres.