6 let, 7 mesecev

liga KHL Gašper Krošelj Medveščak Zagreb Rok Tičar Žiga Jeglič Slovan Bratislava

Sobota, 31. 10. 2015, 11.49

Pred slovenskim spopadom ničla za dobrodelni Medveščak in točka za Slovan

Hokejisti Medveščaka so v petek z 1:4 priznali premoč Ladi Togliatti, Slovan je po kazenskih strelih z 1:2 izgubil z Barsom iz Kazana. Poraženi moštvi se bosta v nedeljo pomerili v Zagrebu.

Lada Togliatti, ki v zadnjem času deluje prerojeno – na desetih tekmah je izgubila le dvakrat, z zmago v Domu sportova pa niz neporaženosti podaljšala na pet tekem –, si je zmago priigrala predvsem z učinkovito igro z igralcem več (trije zadetki). Dodaten plus so Rusi imeli še v jokerju med vratnicama, Edgarsu Masalskisu, ki je ubranil 24 strelov od 25. Premagal ga je le Andreas Jamtin, ko je v 36. minuti znižal na 1:2, a je bil na nesrečo tokrat v roza barvo odetega dobrodelnega Medveščaka (boj proti raku na dojkah) edini, ki je našel pot do mreže nasprotnika. Slovenski vratar Gašper Krošelj je branil dobrih 29 minut in zaustavil 11 strelov od 13, po zaostanku z 0:2 ga je v vratih zamenjal Danny Taylor.

Po loteriji srečnejši Kazan

V Bratislavi so o zmagovalcu odločali kazenski streli, saj je bil po zadetkih Vladimirja Tkačjova in Cama Barkerja rezultat po podaljšku izenačen. Loterija, v kateri je kazenski strel uspešno izvedel Žiga Jeglič, je več sreče prinesla Kazanu, ki so ga slovanovci sicer nadstreljali (razmerje v strelih 32:20 za Slovan). Moštvo slovenskih napadalcev, na ledu sta preživela dobrih 16 minut in pol, je deseto na zahodu (vodi Lokomotiv Jaroslavl), dve točki za osmim Medveščakom, pri katerem bo gostovalo v nedeljo, ko bosta ekipi odigrali zadnjo tekmo pred premorom.