5. 12. 2007,
16.43

Sreda, 5. 12. 2007, 16.43

Povratek Jeseničanov

Hokejisti Acroni Jesenic so v 23. krogu avstrijske lige Ebel premagali Albo Volan s 4:1 (0:0, 4:0, 0:1).

Pogled na jeseniške tribune v primerjavi z nekaj preteklimi tekmami je bil sprva neverjeten. Le dobrih tisoč gledalcev si je ogledalo tekmo drugo- in zadnjeuvrščenega moštva, razloge za slabši obisk pa je najverjetneje treba iskati v številnih tekmah v zadnjih treh tednih, v nekoliko manj atraktivnemu nasprotniku in tudi treh porazih rdečih.

Železarji so tudi proti Madžarom nastopili brez vratarja Roberta Kristana, ki čuti bolečine v hrbtu, a je vnovič blestel Andrej Hočevar, ki je predvsem v prvi tretjini dvakrat preprečil zanesljiv zadetek gostov, ko so imeli na ledeni ploskvi dva igralca več. Domačini v prvem delu kljub nekaj priložnostim nikakor niso našli poti do gola.

Švedska naveza Matthiasson-Strömberg

Zato pa je domača ekipa začela "mleti" že v 23. sekundi nadaljevanja, ko se je prebudila švedska naveza Markus Matthiasson-Conny Strömberg, ki so jima sledili še ostali jeseniški hokejisti. Hokejisti Albe so le s težavo prihajali pred jeseniška vrata, če pa so do njih že prišli, jih je pričakal razpoloženi Hočevar, ki se ni pustil ukaniti. Alba je v drugi tretjini delovala nebogljeno, v 36. minuti pa je trener Jan Jasko zamenjal še vratarja Zoltana Hetenyja s Krisztianom Budaijem.

V uvodnih minutah zadnje tretjine so domači še naprej stiskali obroč okrog vrat gostov, a zadeli niso, v nadaljevanju pa so Madžarom pustili precej prostora za priložnosti, ki pa jih je Hočevar do 57. minute uspešno preprečeval. Potem pa ga je presenetil Rastislav Ondrejčik in tako dosegel častni zadetek za Madžare.

Zmaga jeseniških hokejistov je lepa popotnica za petkovo gostovanje v Celovcu.