17.25

NHL končnica

Petek, 22. 4. 2011, 17.25

Po podaljških Nashville in Buffalo

V končnici hokejske lige NHL sta bili obe tekmi odločeni po podaljških. Philadelphia je doma izgubila z Buffalom (3:4), Anaheim pa z Nashvillom z enakim rezultatom.

Tako loči hokejiste Buffalo Sabres in Nashville Predators le še po ena zmaga od nadaljevanja v drugem krogu. V Anaheimu je Nashville proti hokejistom Ducks igral podaljšek, po minuti in 57 sekundah dodatnega dela igre pa je na veselje gostov srečanje odločil Jerred Smithson. Posebej navdušujoča predstava obeh ekip je bila v zadnji tretjini, ko so gledalci videli štiri zadetke, po dva v vsaki mreži. Najpomembnejšega je zadel kapetan gostov Shea Weber, ki je z razdalje izenačil 35,3 sekunde pred koncem rednega dela in izsilil podaljšek.

Philadelphia je proti Buffalu že zaostajala z 0:3, saj so njihovo mrežo že v prvi tretjini načeli Tyler Ennis, Avstrijec Thomas Vanek in Marc-Andre Gragnani. V drugem delu so domači prek Jamesa van Riemsdyka in Slovaka Andreja Meszaroša znižali izid, Kanadčan Danny Briere pa je izenačil tri minute in 36 sekund pred koncem. V podaljšku sta ekipi igrali pet minut in 31 sekund, ko je odbiti plošček v zadetek pretvoril Ennis. Drugi zadetek na srečanju je zadel po strelu Mikea Webbra, plošček se je nato odbil od vratarja Michaela Leightona, Ennis pa ga je poslal v mrežo.

Philadelphia Flyers : Buffalo Sabres 3:4 /2:3/ Van Riemsdyk, Meszaros, Briere; Ennis 2, Vanek, Gragnani

Anaheim Ducks : Nashville Predators 3:4 /2:3/ Blake 2, Ryan; Klein, Ward, Weber, Smithson