pripravljalna tekma HK Olimpija

Ponedeljek, 22. 8. 2022, 18.07

pripravljalna tekma

Olimpija ugnala nemški kolekitv

hokej splošna | Hokejisti Olimpije so na nedeljski tekmi v Nemčiji s 3:2 premagali nemškega drugoligaša Ravensburg Towerstars. | Foto Sportida

Hokejisti HK SŽ Olimpija so turnir v Nemčiji končali z zmago s 3:2 nad nemškim drugoligašem Ravensburg Towerstars, končno prvo mesto je pripadlo drugoligašu EV Landshut, ki je v finalu na kolena spravil člana prve nemške lige Augsburger Panther, za katerega igra slovenski branilec Blaž Gregorc.

Ljubljanska ekipa je pretekli konec tedna sodelovala na turnirju v Nemčiji. Potem ko je na uvodni sobotni tekmi priznala premoč Augsburger Panther (2:5), ji je v nedeljo nasproti stal nemški drugoligaš Ravensburg Towerstars.

Zmaje je v četrti minuti v vodstvo popeljal Luka Kalan, a je tekmec po manj kot pol minute izenačil, v drugi tretjini pa povedel z 2:1. Olimpija je prek ameriške okrepitve Chrisa Doderoja v 48. minuti izenačila, manj kot minuto zatem pa je Jaka Sodja zadel za novo vodstvo zeleno-belih. Rezultat se do konca srečanja ni več spremenil, tako da je Olimpija odpeljala tesno zmago.

V "finalu" je drugoligaš EV Landshut s 4:2 premagal Augsburger Panther in osvojil turnir.