6 let, 7 mesecev

HDD Olimpija Sapa Fehervar liga EBEL

Nedelja, 15. 11. 2015, 11.54

Olimpija bi več hitrosti in agresivnosti, Madžari pa petkovo učinkovitost

Hokejisti Olimpije po petkovem porazu proti Znojmu gostujejo pri Sapi Fehervar, kjer bo treba pokazati več agresivnosti in hitrosti.

Olimpija se je v tekmovalni ritem vrnila s porazom (3:5) proti Znojmu, ki v Ljubljani sicer ni deloval zelo prepričljivo – zdi se, da igra mnogo nasprotnikov v Tivoliju pade na nižjo raven –, a jo zapustil z zasluženo zmago. Zmaji bodo presenečenje, če se izrazimo z besedami trenerja Fabiana Dahlema, ki so mu navijači v petek poslali sporočilo, iskali na Madžarskem. S Sapo Fehervar so se v letošnjem rednem delu srečali že dvakrat in obakrat izgubili za zadetek (3:4 v podaljšku in 0:1), na gostovanju so hudičem celo vzeli točko. A če bodo hoteli biti tokrat blizu Sapi, bo treba zaigrati drugače kot pred dvema dnevoma.

"Znojmo je bil boljši, tako na papirju kot na ledu. V igri smo bili sicer vseh 60 minut, a žal sem v prvih 40 minutah pogrešal več hitrosti. Menim, da smo delovali utrujeno, da smo igrali prepočasi. Imeli smo težave s prilagajanjem na hitrost njihovih hokejistov. V prvih 40 minutah nismo dobili veliko dvobojev, v zadnjih 20 smo postali bolj agresivni. Naš načrt je bil igrati agresivno že od začetka. V zadnji tretjini smo se vrnili in poskušali izenačiti, a žal plošček ni hotel v mrežo," je razloge za petkov poraz poiskal nemški strateg, ki se je nekako že navadil na vse poraze. Ob transparentu, ki so ga razvili nekateri gledalci in ga pozvali, naj začne zmagovati ali pa naj odide domov, je namreč še enkrat več s prstom pokazal na težak položaj Olimpije in pripomnil, da ga čudi, da vsi hokejisti sploh še vztrajajo v zmajevem gnezdu.

Na drugi strani je bil po petkovem srečanju veliko bolj zadovoljen trener trenutno devete Sape Rob Pallin, ki jo je pred premor težila neučinkovitost, za katero upa, da je končana: "Naš prvi napad Francis, Connolly, Banham je bil izjemno močan in je zadel kar štirikrat (Sapa je Gradec premagala s 5:4, op. a.). Pred premorom je bilo doseganje golov naša šibka točka, upam pa, da bomo učinkovitost iz Gradca prenesli na tekmo z Olimpijo."

Na Madžarskem bodo po Dahlemovih besedah še naprej manjkali Žiga Pešut, Aleš Mušič, Guillaume Desbiens in Aljaž Uduč. Za prva dva Nemec upa, da se bosta v postavo vrnila konec prihodnjega tedna.