Liga NHL, 12. februar

Boston s peto zaporedno zmago le še točko oddaljen od vodilnega Toronta

Boston Bruins | Kosmatinci so odlično odprli sezoho. | Foto Reuters

Kosmatinci so odlično odprli sezoho.

V severnoameriški hokejski ligi NHL so v pretekli noči odigrali dva obračuna. V derbiju skupine MassMutual East je Boston z 1:0 premagal New York Rangers za še peto zaporedno zmago ter je le še točko oddaljen od vodilnega Toronta. Hokejisti Arizona Coyotes na domačem ledu niso bili kos ekipi St. Louis Blues, ki je slavila s 4:1.

St. Louis se je z zmago v skupini Honda West, v kateri so povsem na repu Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, pognal na sam vrh. Ima 18 točk, pred drugim Las Vegasom s 17 točkami.

V skupini MassMutual East je na vrhu Boston z 22 točkami. Philadelphia na drugem mestu ima 18 točk. Vodilna ekipa lige NHL Toronto je na vrhu s 23 točkami.

Gostitelji tekme v Madison Square Gardnu, New York Rangers, niso našli recepta za obrambo Bostona. Vratar gostov Jaroslav Halak je prvič v tej sezoni zaprl svoja vrata in obranil prav vseh 21 strelov gostov, kosmatinci pa so še na deseti tekmi po vrsti vpisali vsaj točko.

"Vsak večer preprosto poskušam igrati najboljše, kar lahko, in vem, da se vsak večer ne bo izšlo, a zdi se, kot da je delovalo proti tem fantom," je dejal Halak, ki je skupno zbral že 51 shutoutov. "Nocoj sem mislil, da smo bili res dobri v drugi in tretji tretjini."

Edini zadetek na tekmi je prispeval Nick Ritchie, ki je zadel v drugi tretjini. Boston je bil strelsko podjetnejši. Igor Šesterkin je ubranil 29 strelov gostov.

Junak tekme v Gila River Areni v Arizoni je bil Justin Faulk, ki je zadel dvakrat za prepričljivo zmago St. Louisa. Faulk je prvi gol dosegel že v tretji minuti. Ostali trije zadetki so padli v tretji tretjini. V strelsko statistiko sta se vpisala še Ivan Barbašev in Brayden Schenn. Jordan Binnington je tekmo končal s 24 obrambami. Za domače je zadel Johan Larsson.

5. Arizona        6   6    1   35:37    13
6. Minnesota      6   5    0   30:30    12
7. San Jose       5   6    1   34:46    11
8. Los Angeles    4   6    3   40:44    11