Liga NHL, 7. februar

Prva točka za Kastelica v NHL

Mark Kastelic Ottawa | Mark Kastelic je dosegel prvo točko za Ottawo. | Foto Reuters

Mark Kastelic je dosegel prvo točko za Ottawo.

Mark Kastelic, hokejist slovenskega rodu, sin nekdanjega slovenskega reprezentanta Eda Kastelica, je na svoji četrti tekmi lige NHL dosegel prvo točko.

Anže Kopitar
Sportal LA Kings dosegli 20. zmago v rednem delu, Kopitar podal

Pri zmagi Ottave s 4:1 proti New Jerseyju je bil Mark Kastelic podajalec pri golu Nicka Holdna za 2:1.Preostale gole so dosegli Nick Paul, Adam Gaudette in Connor Brown, za goste, ki so prvi povedli, pa je bil strelec Švicar Nico Hischier.

Aktivni so bili tudi v Torontu, kjer so se gostitelji v derbiju ekip s trenutno najdaljšima serijama zmag udarili s Carolino. Tekma je bila izenačena, po podaljšku so jo s 4:3 dobili domači. Junak je bil Mitchell Marner, ki je dobrih pet minut pred koncem rednega dela svoji ekipi priboril izenačenje, nato v tretji minuti podaljška dosegel še zmagoviti gol. Dva gola je za Toronto dosegel tudi Auston Matthews, ki je v statistiko vpisal še podajo.