liga NHL Vegas Golden Knights Pittsburgh Penguins Tampa Bay Lightning

Ponedeljek, 7. 1. 2019, 7.19

Liga NHL, 6. januar

Chicago presenetil hokejiste Pittsburgha in prekinili niz osmih zaporednih zmag

Chicago Blackhawks | Hokejisti Pittsburgha so deveto zaporedno zmago lovili na tekmi s Chicagom. | Foto Gulliver/Getty Images

Hokejisti Pittsburgha so deveto zaporedno zmago lovili na tekmi s Chicagom.

Hokejisti Pittsburgh Penguins so v zadnjem času kazali dobre igre. Mnogi so proti skromnemu Chicagu pričakovali njihovo še deveto zaporedno zmago, a so se ušteli. Podprvaki iz Vegasa so dosegli šesto zaporedno zmago in se na vrhu zahodne konference izenačili s Calgaryjem.

V hokejski ligi NHL je bil pester večer, odigrali so sedem tekem. Najbolj zanimiva je bila tekma med Pittsburgh Penguins in Chicago Blackhawks. Presenetljivo se je končala v prid hokejistov iz Chicaga. Ti so v gosteh zmagali z izidom 3:5 in prekinili niz osmih zaporednih zmag. Za gostujočo ekipo so bili uspešni Alex DeBrincat, Chris Kunitz, Duncan Keith, Dylan Strome in Jonathan Toews. Za Chicago so bili uspešni Patric Hornqvist, Jake Guentzel in Derick Brassard.

Vegas Golden Knights | Foto: Reuters Foto: Reuters

Uspešen večer so imeli tudi Zlati vitezi. Ti so na domačem ledu premagali New Jersey Devils s 3:2 in se s 56 točkami v zahodni konferenci izenačili s Calgary Flames. Sprva je na tekmi bolje kazalo Hudičem, ki so v prvi tretjini povedli z 2:0, nato pa so za preobrat Vegas Golden Knights poskrbeli Ryan Reaves, Brayden McNabb in Max Pacioretty.

V krizi je Detroit, izgubil je sedmo od zadnjih osmih tekem. Čeprav najboljši strelec prvakov Aleks Ovečkin ni zadel v polno, ga je s 3:2 premagal Washington, uspeh si je zagotovil v zadnji tretjini, ko je zaostanek 1:2 pretvoril v zmago, strelec odločilnega gola je bil Čeh Michal Kempny.