Tampa Bay Lightning Boston Bruins liga NHL

Nedelja, 5. 12. 2021, 6.42

Liga NHL, 4. december

Minnesota po izvajanju kazenskih strelov podaljšala zmagoviti niz

Minnesota Wild | Člani Minnesote so vknjižili šesto zaporedno zmago. | Foto Guliverimage

Člani Minnesote so vknjižili šesto zaporedno zmago.

Hokejisti Minnesote Wild so na domačem ledu po izvajanju kazenskih strelov s 4:3 odpravili Toronto Maple Leafs. Minnesota je s tem dosegla šesto zaporedno zmago, medtem ko je Toronto končal niz petih zaporednih uspehov. Več kot polovica sinočnjih tekem se je končala po podaljšku ali kazenskih strelih. Tudi branilci naslova Tampa Bay Lightning so s 3:2 po podaljšku na gostovanju odpravili Boston Bruins. Rus Aleksander Ovečkin se je v Washingtonu vpisal v zgodovino.

Calgary Flames, Sean Monahan
Sportal Calgary izkoristil priložnost in skočil na vrh

Igralci iz ameriške prestolnice so s 3:1 po rednem delu premagali Columbus Blue Jackets. Ovečkin je dosegel 750. gol za domače in postal četrti igralec v zgodovini NHL, ki mu je to uspelo, pridružil se je legendam Waynu Gretzkyju (894), Gordieju Howeju (801) in Čehu Jaromirju Jagru (766), ki mu je to kot zadnjemu do zdaj uspelo oktobra leta 2016 v dresu Floride Panthers prav proti Capitals.

Ovečkin je dosegel 750. gol za domače in postal četrti igralec v zgodovini NHL, ki mu je to uspelo. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Ovečkin je dosegel 750. gol za domače in postal četrti igralec v zgodovini NHL, ki mu je to uspelo. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Srečanje v Bostonu je odločil Kanadčan Steven Stamkos po minuti in 31 sekundah dodatnega dela igre. Prav tako po podaljških so Ottawa Senators s 6:5 ugnali Colorado Avalanche, s 4:3 so Detroit Red Wings ugnali New York Islanders, Nashville Predators pa z enakim izidom Montreal Canadiens.

Po kazenskih strelih sta se obe tekmi končali s 4:3 za gostitelje, Florida Panthers so bili z dvema goloma Rusa Maksima Mamina boljši od St. Louis Blues, Minnesota Wild pa od ekipe Toronto Maple Leafs. Florida, ki je trikrat zaostajala ter se še tretjo tekmo v nizu vrnila po zaostanku in zmagala, je tako s 37 točkami najboljša v ligi, za njo je s točko zaostanka Toronto, prav tak zbor točk pa ima tudi vodilna ekipa metropolitanske skupine iz Washingtona.

V rednem delu so Carolina Hurricanes Buffalo Sabres premagali s 6:2, New York Rangers Chicago Blackhawks s 3:2, doma v Vancouvru pa so Canucks klonili v dvoboju s Pittsburgh Penguins, izid je bil 1:4.

Rangers so s 35 točkami v skupni takoj za Washingtonom, po 35 točk pa imata tudi prvi moštvi centralne skupine Minnesota in pacifiške Calgary. Tampa je s 43 točkami tretja v atlantski skupini.

Anže Kopitar bo v noči na ponedeljek po slovenskem času z Los Angeles Kings, z 22 točkami šestimi v pacifiški skupini, igral v Edmontonu proti Oilers, z desetimi točkami več drugo ekipo iste skupine.

Florida Panthers : St. Louis Blues 4:3**
Boston Bruins : Tampa Bay Lightning 2:3*
Detroit Red Wings : New York Islanders 4:3*
Minnesota Wild : Toronto Maple Leafs 4:3**
Nashville Predators: Montreal Canadiens 4:3*
Ottawa Senators : Colorado Avalanche 6:5*
Washington Capitals : Columbus Blue Jackets 3:1
Carolina Hurricanes : Buffalo Sabres 6:2