Montreal Canadiens Buffalo Sabres liga NHL NHL

Torek, 24. 10. 2023, 6.34

LIGA NHL, 23. OKTOBER

Montreal na krilih Allena do tretje zmage

Montreal Canadiens | Jake Allen je ob zmagi Montreala zaustavil 36 strelov od 37. | Foto Reuters

Jake Allen je ob zmagi Montreala zaustavil 36 strelov od 37.

Ponedeljek v ligi NHL je prinesel le tekmo med Buffalo Sabres in Montreal Canadiens. Zmage, tretje v sezoni, se je veselilo kanadsko moštvo, pri katerem je bil s 36 obrambami zelo razpoložen vratar Jake Allen.

Connor McDavid (levo)
Sportal McDavid zaradi poškodbe ob več tekem

Dobrih 13 tisoč gledalcev v dvorani KeyBank Center v Buffalo je prvi zadetek dočakalo po manj kot treh minutah igre, ko je goste v vodstvo popeljal Justin Barron. Štiri minute zatem so imeli razlog za zadovoljstvo tudi privrženci Buffalo Sabres. Gostitelji so izkoristili prvo prednost z igralcem več in izenačili z zadetkom Jeffa Skinnerja. A 31-letnik je bil na žalost domačih gledalcev edini, ki mu je ta večer uspelo premagati razpoloženega čuvaja mreže Montreala Jaka Allena.

Kanadčan, ki je imel največ dela v drugi tretjini, ko je Buffalo prevladoval, je na koncu zbral 36 obramb. Ekipi sta se v zadnjih 20 minut odpravili z rezultatom uvodne tretjine (1:1). Brendan Gallagher je v 44. minuti zadel za novo vodstvo gostov, ki so z golom Tannerja Pearsona ob številčni premoči v 57. minuti postavili končnih 3:1 za Montreal.

Montreal je vknjižil tretjo zmago. | Foto: Reuters Montreal je vknjižil tretjo zmago. Foto: Reuters

Ta je na petih tekmah trikrat zmagal in je na tretjem mestu atlantske divizije, Buffalo pa po šestih srečanjih ostaja pri dveh zmagah in na zadnjem mestu te divizije.

Anže Kopitar
Sportal Kar nekaj časa bo trajalo, da bo dojel

Novopečeni rekorder po številu nastopov za LA Kings Anže Kopitar bo s Kralji tretjo zmago sezone lovil danes, ko bo doma pričakal Arizona Coyotes.