Sreda, 24. 3. 2021, 7.15

3 leta

liga nhl, 23. marec

Tampa po hudem boju premagala Dallas

Tampa Bay Lightning | Hokejisti Colorado Avalanche bodo niz neporaženosti poskušali podaljšati na število osem.  | Foto Guliverimage

V severnoameriški hokejski ligi NHL so bile v noči na sredo odpovedane tekme Boston Bruins - New York Islanders, Ottawa Senators - Calgary Flames in Minnesota Wild - Anaheim Ducks. Zasedba Anžeta Kopitarja Los Angeles Kings bo na sceno stopila naslednji dan, ko bo gostovala v San Joseju.

Anže Kopitar
Sportal Kralji tokrat brez zmage v San Joseju, Kopitar s prazno statistiko

Vseh pet današnjih tekem v najmočnejši hokejski ligi na svetu se je razpletlo s tesnim izidom. Še najbolj "prepričljivo zmago" je dosegel Nashville, ki je doma z goloma Mikaela Granlunda in Mathieu Olivierja premagal Detroit z 2:0.

New Jersey je v Philadelphii slavil s 4:3, Tampa Bay v Dallasu z 2:1, Chicago je ugnal Florido s 3:2, Arizona pa Colorado po izvajanju kazenskih strelov s 5:4.

Zasedba iz New Jerseyja je v mestu bratovske ljubezni že vodila s 4:1, potem ko so gole dosegli Michael McLeod, Kyle Palmieri, Jegor Šaragnovič in Travis Zajac, a jim je domača zasedba, za katero je v prvi tretjini zadel Joel Farabee, v končnici dvoboja zadihala za ovratnik z dvema goloma Seana Couturierja.

Chicago je z goli Dominika Kubalika, Piusa Suterja in Carla Soederberga že vodil s 3:0 proti Floridi, ki se je v končnici dvoboja prebudila in znižala prek Antona Stralmana in Alexandra Wennberga. Zasedba iz vetrovnega mesta je prekinila niz štirih porazov.

Tampa Bay je v Teksasu po hudem boju na kolena položila Dallas. Za ekipo iz Floride sta zadela Steven Stamkos in Yaanni Gourde, za domačo ekipo pa Roope Hintz.

Največ golov je padlo v Arizoni, kjer so domači kojoti ukanili plazove iz Kolorada. V rednem delu so za domače zadeli Jakob Chychrun, Alex Goligoski, Lawson Crouse in Phil Kessel, za gostujočo pa Gabriel Landeskog, Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon in Valerij Ničuškin.

Minnesota Wild - Anaheim Ducks

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Vegas         22   7    1  100:67    45
2. Colorado      20   8    3  106:71    43
3. Minnesota     19  10    1   89:76    39
4. St Louis      16  11    5   97:104   37
5. Arizona       14  14    5   83:101   33
6. Los Angeles   13  12    6   89:86    32
7. San Jose      12  14    4   85:104   28
8. Anaheim        9  18    6   72:112   24