Sreda, 24. 4. 2019, 8.27

5 let

Liga NHL, konferenčni četrtfinale, 23. april

Velik preobrat San Joseja, v konferenčnem polfinalu tudi Boston #video

San Jose Sharks Vegas Golden Knights | Boston je v odločilni sedmi tekmi s 5:1 premagal Toronto.  | Foto Reuters

Boston je v odločilni sedmi tekmi s 5:1 premagal Toronto.

V drugi krog končnice severnoameriške hokejske lige NHL sta se uvrstila še Boston in San Jose. Boston je v odločilni sedmi tekmi doma ugnal Toronto s 5:1, San Jose pa šele v podaljšku lanske finaliste Stanleyjevega pokala Vegas Golden Knights s 5:4.

V Bostonu sta gostiteljem v uvodnem delu vodstvo zagotovila Joakim Nordstrom in Markus Johansson, gostom pa je v drugem delu upanje vrnil John Tavares. V zadnjem delu so za izdatno zmago Bostona poskrbeli Sean Kuraly, Charlie Coyle in Patrice Bergeron.

Vrhunci obračuna med Bostonom in Torontom (5:1)

V San Joseju je domačim zmago šele v 19. minuti podaljška zagotovil Barkley Goodrow. Pred tem je vse že kazalo na zmago gostov iz igralniške meke, ki so do 49. minute srečanja vodili s 3:0.

Zadeli so William Karlsson, Cody Eakih in Max Pacioretti. Nadaljevanje je bilo neverjetno, saj so Logan Couture z dvema goloma, Thomas Max Hertl in Kevin Labanc - ta je bil tudi podajalec pri preostalih treh golih - v pičlih štirih minutah poskrbeli za preobrat. Vegasu je upanje 47 sekund pred koncem vrnil Jonathan Marchessault.

Vrhunci obračuna med San Josejem in Vegasom (5:4):

Glavni krivec za poraz Vegasa je bil Cody Eakin, ki je storil grob prekršek nad kapetanom San Joseja Joejem Pavelskim in moral za pet minut z ledu, gostje pa so prav vse gole dosegli z igralcem več na ledu.