Torek, 23. 4. 2019, 7.12

5 let

Liga NHL, konferenčni četrtfinale, 22. april

Klingberg Dallas popeljal do napredovanja, Hurricanes izsilili sedmo tekmo

Dallas Stars | Hokejisti Dallas Stars so se s skupnim izidom 4:2 v zmagah uvrstili v drugi krog končnice zahodne konference lige NHL. | Foto Reuters

Hokejisti Dallas Stars so se s skupnim izidom 4:2 v zmagah uvrstili v drugi krog končnice zahodne konference lige NHL, potem ko je odločilni gol za zmago nad Nashville Predators z 2:1 po dobrih 17 minutah podaljška dosegel John Klinberg. Domači vratar Ben Bishop je za Zvezde zbral 47 obramb. Hokejisti Caroline so z zmago na šesti tekmi nad branilci naslova Washington Capitals izsilili odločilno sedmo tekmo.

Poleg Klinberga, ki je po podaji Aleksandra Radulova dosegel svoj prvi zadetek v končnici, je en gol za gostitelje, prav tako prvi v končnici, dosegel še Blake Comeau. Edini gol za goste je prispeval Austin Watson že v uvodni tretjini.

V drugem krogu končnice bo Dallas meril moči s St. Louis Blues, ki imajo prednost domačega ledu.

Dallas Stars so že napredovali v drugi krog končnice zahodne konference lige NHL:

Carolina izsilila odločilno sedmo tekmo

Na vzhodu so Carolina Hurricanes zaostajali za branilci naslova Washington Capitals, na šesti tekmi v domačem Raleighu pa so zanesljivo slavili zmago s 5:2, poravnali razmerje moči v zmagah na 3:3 in izsilili odločilno sedmo tekmo.

Jordan Staal in Dougie Hamilton sta vsak k zmagi prispevala gol in podajo, domači hokejisti pa so v zadnji tretjini dosegli kar tri zadetke.

Branilec Brett Pesce je po tekmi dejal, da so hokejisti Caroline počasi našli formulo za igro, s katero bi lahko presenetili prvake lige NHL, potem ko so jih ti potisnili na rob izpada, ko so peto temo dobili s kar 6:0.

Branilec Caroline Brett Pesce: "Pokazali smo, da se ne predamo kar tako, tekmecem nismo pustili veliko časa in prostora. Ne bomo odnehali. Dobro pripravljeni bomo pričakali sedmo tekmo." | Foto: Reuters Branilec Caroline Brett Pesce: "Pokazali smo, da se ne predamo kar tako, tekmecem nismo pustili veliko časa in prostora. Ne bomo odnehali. Dobro pripravljeni bomo pričakali sedmo tekmo." Foto: Reuters

"Vseskozi smo bili v podrejenem položaju, nikoli favoriti, a danes smo pokazali, da se ne predamo kar tako. Tekmecem nismo pustili veliko časa in prostora. Ne bomo odnehali. Dobro pripravljeni bomo pričakali sedmo tekmo," je dejal Pesce, podajalec pri zadetku Justina Williamsa v zadnji tretjini.

Sedma tekma bo v sredo v Washingtonu, zmagovalec pa se bo v drugem krogu končnice pomeril z lepo spočitimi New York Islanders.