Buffalo Sabres Tampa Bay Lightning Anaheim Ducks liga NHL

Ponedeljek, 22. 10. 2018, 7.49

Liga NHL, 21. oktober

Tolikokrat v zgodovini NHL ni streljal še nihče

Tampa bay | Hokejisti Tampe so ob enem porazu vknjižili že peto zmago v tej sezoni.  | Foto Reuters

Hokejisti Tampe so ob enem porazu vknjižili že peto zmago v tej sezoni.

Hokejisti Tampe so v severnoameriški profesionalni hokejski ligi še na peti zaporedni tekmi osvojili vsaj točko. Tokrat so s 6:3 premagali Chicago, pri tem so na gol tekmecev sprožili kar 55 strelov, kar je klubski rekord. V drugi tretjini so streljali kar 33-krat, toliko poskusov doslej v eni tretjini ni zbrala niti ena ekipa v zgodovini NHL.

Od sezone 1997/1998, od kar so streli v eni tretjini del uradne statistike, so imeli do zdaj največ strelov na gol v eni izmed treh tretjin igralci Dallasa, ki so oktobra lani proti Montrealu zbrali 30 poskusov.

Od 55 strelov je bilo tokrat šest natančnih, med strelce se je vpisalo šest različnih hokejistov, Braydon Point je poleg gola prispeval še dve podaji, Nikita Kučerov in Victor Hedman sta zbrala gol in podajo. Tampa se je z dvema točkama prebila na drugo mesto vzhodne konference, za vodilnim Torontom zaostaja točko. Najuspešnejša ekipa lige je zaenkrat Nashville, ima 14 točk, tri več od Tampe.

Buffalo po Kraljih na kolena spravil še Račke

Na drugo mesto v ligi bi lahko v nedeljo prišel Anaheim, a priložnosti ni izkoristil, s 4:2 ga je ugnal Buffalo, ki je tako na gostovanju po Los Angelesu ugnal še drugega kalifornijskega predstavnika v ligi. Do točk je prišel po preobratu, saj je zaostajal 0:2, zanj je najbolj zaslužen Kyle Okposo, ki je k zmagi prispeval gol in podajo. Spet se je med strelce vpisal Jeff Skinner, ki je dan pred tem s "hat trickom" potopil kralje Anžeta Kopitarja.

Hokejisti Buffala se v Kaliforniji dobro počutijo. | Foto: Reuters Hokejisti Buffala se v Kaliforniji dobro počutijo. Foto: Reuters

Tudi na tretji nedeljski tekmi so bili uspešnejši gosti, Calgary je v Madison Square Gardnu ugnal New York Rangers. Junak tekme je bil gostujoči vratar David Rittich, s 44 obrambami je postavil osebni rekord. Njegovo delo sta z dvema goloma okronala Johnny Gaudreau in Garnet Hathaway. Calgary je v gosteh rangerje premagal prvič po decembru 2008.