liga NHL Los Angeles Kings

Torek, 22. 1. 2019, 6.56

Liga NHL, 21. januar

Olajšanje za Kopitarja in Kralje: po hudem porazu le zmagali #video

Anže Kopitar | Kralji po hudem porazu pri Coloradu gostijo St. Louis Blues. | Foto Gulliver/Getty Images

Kralji po hudem porazu pri Coloradu gostijo St. Louis Blues.

Hokejisti Los Angeles Kings so se po seriji gostovanj vrnili na domač teren. Tokrat so na domačem ledu gostili St. Louis in zmagali. Zelo uspešen je bil tudi naš Anže Kopitar.

Hokejisti LA King so se po visokem porazu proti proti Coloradu (1:7) le sestavili in dobili domačo tekmo proti St. Louis Blues (4:3). Na ledu je bil zelo razpoložen tudi Anže Kopitar. Hrušičan je na tekmi prispeval tretji gol, prste pa je imel vmes tudi pri drugem zadetku, ko je bil podajalec.

Jonathan Quick ubranil 33 strelov

Poleg našega hokejista so bili za Kralje uspešni še Tyler Toffoli, ki je zadel v prvi četrtini, Drew Doughty in Paul LaDue. Zelo uspešen je bil tudi vratar Jonathan Quick, ki je ubranil 33 strelov na gol in na tej tekmi dosegel že svojo 302. zmago v ligi NHL. A vratarju te številke ne pomenijo prav veliko. "To je lep mejnik, ampak mi poskušamo priti v igro za končnico."

Na začetku tekme Kraljem ni kazalo najbolje, saj so gostje povedli z 2:0, a jim je do konca tekme uspelo preobrniti rezultat in zmagati.

Anže Kopitar | Foto: Gulliver/Getty Images Foto: Gulliver/Getty Images Kopitar: Dobro smo opravili svoje delo

"Morda nismo začeli tako, kot smo si želeli, ampak se nam je uspelo vrniti. V prvi tretjini smo zaostajali, a smo si vseeno priigrali nekaj priložnosti, ki jih nismo znali izkoristiti. Na koncu smo svoje delo dobro opravili," je po tekmi povedal najboljši slovenski hokejist.

LA Kings so trenutno na predzadnjem mestu zahodne konference, potem ko so do zdaj zbrali 44 točk.

Za gostujočo ekipo so bili uspešni Mackenzie MacEachern, Oskar Sundqvist in Ryan O'Reilly.

Kralji bodo zdaj počivali do 2. februarja, vmes bo premor za tekmo zvezd All-Star, nov cikel šestih zaporednih gostovanj pa bodo začeli v New Yorku, ko bodo gostovali pri Islanders.