Torek, 21. 1. 2020, 6.17

Liga NHL, 20. januar

Le dve tekmi, a cela kopica golov. Kopitarja čaka dolg počitek. #video

Colorado Avalanche | Foto Reuters

V hokejski ligi NHL so v torek igrali le dve tekmi, a so ljubitelji hokeja lahko videli celo kopico golov. Colorado Avalanche so gostili Detroit Red Wings in zmagali s 6:3, v torek zgodaj zjutraj po slovenskem času pa je Florida Panthers v gosteh premagala Minnesoto Wild z izidom 4:5.

Avalanche so drugi v zahodni konferenci in zdaj zaostajajo šest točk za vodilnimi St. Louis Blues. Pri domačih hokejistih so bili uspešni Nazem Kadri in Nathan MacKinnon, ki sta v polno zadela v drugi tretjini. Kadri je bil uspešen tudi v zadnji tretjini, poleg njega pa so zadeli še Nathan MacKinnon (2), Matt Nieto in Ryan Graves.

Pri gostujoči ekipi so bili uspešni Tyler Bertuzzi v prvi tretjini, v zadnji tretjini sta zadela še Dylan Larkin in Givani Smith.

Vrhunci dvoboja med Coloradom in Detroitom:

Za goste so zadeli Keith Yandle, Aleksander Barkov, Evgenii Dadonov, Vincent Trocheck in Noel Acciari. Za Minnesoto pa so bili uspešni Jared Spurgeon, Luke Kunin (2), in Zach Parise.

Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, imajo daljši premor. Potem ko so v nedeljo izgubili na gostovanju pri Philadelphia Flyers, jih naslednja tekma čaka šele po premoru za tekmo zvezd All-Star, ki bo 24. in 25. januarja v St. Louisu.

Kralji bodo naslednjič na led zadrsali 30. januarja, ko jih na Floridi čaka gostovanje pri Tampa Bay Lightning.