Anže Kopitar Anže Kopitar Florida Panthers Tampa Bay Lightning Los Angeles Kings liga NHL

Sreda, 19. 1. 2022, 9.16

Liga NHL, 18. januar

Kopitarjevi namučili prvake, ruski superzvezdnik Ovečkin na vrhu

Los Angeles Kings Kopitar | Za najlepši trenutek srečanja za gostitelje je v 32. minuti z zadetkom poskrbel Alex Iafallo. Takrat so Kralji prvič in zadnjič na tekmi vodili (2:1). | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings so na domačem ledu izgubili proti branilcem naslova iz Floride. Po dveh tretjinah je bil rezultat izenačen (3:3), nato pa so gostje Tampa Bay Lightning v manj kot sedmih minutah zadeli trikrat in si zagotovili zmago, s katero so se povzpeli na vrh lige. Prehiteli so sosede iz Floride, ki so na gostovanju pri Calgaryju ostali praznih rok (1:5). Kapetan Los Angelesa Anže Kopitar se ni vpisal v strelsko statistiko.

Anže Kopitar
Sportal 25-letni Švicar s petimi goli šokiral Kopitarjeve kralje in se vpisal v zgodovino #video

Kralji so izgubili na drugi tekmi zapored. V noči na ponedeljek jih je na krilih Švicarja Tima Meierja (pet zadetkov) premagal San Jose, tokrat pa so v dvorani Crypto.com ostali brez točk proti Tampa Bay Lightning. Prvaki so bili boljši s "teniškim rezultatom" 6:4. Los Angeles je največ zadetkov (tri) dosegel v drugi tretjini, kapetan Anže Kopitar, ki je na ledu prebil dobrih 22 minut in šestkrat streljal proti vratom branilcev naslova, pa se ni vpisal med strelce.

Pierre-Edouard Bellamare je v 35. minuti poskrbel za preobrat, Tampa Bay je povedla s 3:2. | Foto: Reuters Pierre-Edouard Bellamare je v 35. minuti poskrbel za preobrat, Tampa Bay je povedla s 3:2. Foto: Reuters

Pri gostih se je z dvema goloma in podajo najbolj izkazal Victor Hedman, Nikita Kučerov je k zmagi dodal po gol in podajo. Poleg Kučerova sta po en zadetek in podajo prispevala še Steven Stamkos in Mathieu Joseph, vratar Andrej Vasilevskij pa je zbral 32 obramb.

Naslednja tekma kralje čaka v petek, ko v goste prihaja Colorado Avalanche, vodilna ekipa centralne skupine.

Ovečkin prvi strelec lige, odmeven skalp Calgaryja

Aleks Ovečkin je zatresel tudi mrežo Winnipega. | Foto: Reuters Aleks Ovečkin je zatresel tudi mrežo Winnipega. Foto: Reuters Hokejisti Washington Capitals so po preobratu – po manj kot treh minutah igre so zaostajali že za dva gola – in podaljšku s 4:3 premagali Winnipeg Jets. Pred tem so to sezono izgubili vseh sedem podaljšanih iger.

Ruski superzvezdnik Aleks Ovečkin pa je s svojim 27. golom v sezoni (v karieri jih je dosegel že 757) postal prvi strelec lige NHL. Odločilni zadetek na tekmi je sicer po podaji Jevgenija Kuznjecova dosegel Tom Wilson.

Odmeven skalp so si zagotovili Calgary Flames, ki so v domači dvorani s kar 5:1 premagali vodilno ekipo lige, Florida Panthers. Dva zadetka je dosegel Sean Monahan, svojega prvega v sezoni je dodal Rasmus Andersson, med strelce pa sta se za domačo ekipo vpisala še Matthew Tkachuk in Blake Coleman. Johnny Gaudreau se je izkazal s štirimi podajami, vratar Jacob Markstrom pa je zaustavil 28 strelov. Calgary je s tem prekinil niz štirih zaporednih porazov in prvič po 29. novembru zmagal na domačem ledu.

Liga NHL, 18. januar:

Los Angeles Kings : Tampa Bay Lightning 4:6 (0:1, 3:2, 1:3)
Lizotte 29., Iafallo 32., Kalijev 37., Danault 60.; Hedman 14., 51., Kučerov 34., Bellemare 35., Joseph 56., Stamkos 58.
Anže Kopitar (Los Angeles) je prebil na ledu 22 minut in 10 sekund ter šestkrat streljal na gol.

Boston Bruins : Carolina Hurricanes 1:7
Ottawa Senators : Buffalo Sabres 1:3
Philadelphia Flyers : New York Islanders 3:4**
Washington Capitals : Winnipeg Jets 4:3*
Nashville Predators : Vancouver Canucks 1:3
Dallas Stars : Montreal Canadiens 3:5
Calgary Flames : Florida Panthers 5:1