San Jose Sharks Los Angeles Kings liga NHL

Petek, 18. 3. 2022, 7.23

liga nhl, 17. marec

Kralji so našli recept za kalifornijske tekmece, zadel tudi Kopitar

Anže Kopitar | Kralji gostijo San Jose Sharks. Pretekli teden so z njimi dvakrat izgubili. Kako bo tokrat? | Foto Guliverimage

Hokejisti Los Anglesa so v severnoameriški ligi NHL ponoči premagali San Jose s 3:0, nov gol pa je dosegel tudi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, ki je v 27. minuti s strelom iz zapestja z desne strani poskrbel za prvi zadetek na tekmi.

Tampa Bay
Sportal Prvaki odpravili novinca, Calgary nadvladal Hudiče
Anže Kopitar
Sportal Kopitarjevi nemočni proti najboljšim, Ovečkin prehitel Jagra #video

Za končnih 3:0 sta poskrbela Phillip Danault v 37. in Adrian Kempe v 58. minuti. Vratar Cal Petersen je za kralje zbral 29 obramb in tretjič v sezoni na tekmi ni prejel gola.

Nepričakovan poraz je v Torontu doživela Carolina in zamudila priložnost, da prevzame prvo mesto na vzhodu. Kanadčani so bili boljši s 3:2.

Na prvem mestu ostaja Florida, ki je prav tako izgubila. V Meki igralništva Las Vegasu so bili kar s 5:3 boljši tamkajšnji vitezi, za katere je dvakrat zadel hokejist iz ruskega Čeljabinska Jevgenij Dadonov.

Z zmago je Los Angeles utrdil četrto mesto v zahodni konferenci, po prostem večeru pa Kopitar in ekipa odhajajo v Nevado k razpoloženim Las Vegas Knights.