0,04

termometer

Colorado Avalanche
Colorado melje naprej. Foto: Reuters

V hokejski ligi NHL  sta bili v noči na soboto odigrani samo dve tekmi. New Jersey Devils, drugo najslabše moštvo lige ni imelo možnosti pri Coloradu (1:3), ki je zdaj sam na vrhu zahodne konference. V Dallasu smo spremljali podaljške, kjer so Zlati vitezi iz Vegasa ugnali domače Zvezde. Junak srečanja je bil v prvi minuti podaljška Max Pacioretty.

Hokejisti Colorada so prevzeli vodstvo v zahodni konferenci severnoameriške lige NHL. Ponoči po slovenskem času so v domači dvorani premagali New Jersey Devils in v sezoni zbrali že 45 točk, oziroma točko več od St. Louisa. Na vzhodu je Washington pri 51 in Boston pri 46 točkah.

Gabriel Landeskog z golom v 12. in Valerij Ničuškin z zadetkom v 28. minuti sta poskrbela, da so hokejisti Colorada mirno krenili v zadnji del. A gostom je v 56. minuti upanje vrnil Mirco Mueller. Domačo zmago je šele 32 sekund pred koncem potrdil Nathan MacKinnon.

Vrhunci s tekme v Coloradu:

V drugi tekmi večera so Dallas Stars v domači dvorani izgubili proti Vegas Golden Knights. V podaljšku je za zmago s 3:2 poskrbel Max Pacioretty.

Edini Slovenec v ligi Anže Kopitar z Los Angeles Kings je bil danes prost, a na poti v Pittsburgh, kjer ga nova tekma čaka v noči na nedeljo.