Boston v New Yorku potrdil prvo mesto #video

0,01

termometer

Boston Bruins
Hokejisti vodilnega moštva vzhodne skupine Bostona so vknjižili zmago pri New York Rangers. Foto: Guliverimage

V sredo so v ligi NHL igrali dve tekmi. V severni diviziji sta se udarili najboljši moštvi, vodilni Toronto Maple Leafs in drugouvrščeni Montreal Canadiens. Na koncu je slavil Toronto (4:2), hokejisti Boston Bruins pa so v gosteh v podaljšku premagali New York Rangers (3:2).

Brad Marchand je po vsega 36 sekundah dodatnega dela igre odločil srečanje v Madison Square Gardnu, Finec Tuukka Rask pa je imel 33 obramb, nekaj tudi izjemnih posredovanj v vratih gostov.

Za Boston sta zadela še Anders Bjork in Chris Wagner, slednji z igralcem manj na ledu. Za Rangers sta bila uspešna Julien Gauthier za njegov prvi gol v NHL in Kevin Rooney, ki je v zadnji tretjini izenačil na 2:2.

Vrhunci dvoboja v New Yorku:

Montreal, ki je z 18 točkami četrti v ligi za tretjo Tampo (19), je v prvi tretjini povedel prek Josha Andersona, Trevis Dermott pa je za izenačenje dosegel edini gol v drugem delu igre. Justin Holl in Ilija Mihejev sta zadela v razmaku 42 sekund tretje tretjine. Slovak Tomaš Tatar je nato znižal zaostanek domačih, dve minuti pred koncem pa je za izid tekme in za četrto zmago v nizu Toronta poskrbel Zach Hyman.

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja se bodo s San Jose Sharks pomerili v petek zgodaj zjutraj po slovenskem času (4.00).

Anže Kopitar Sportal Kopitar in druščina ne najdejo poti iz krize #video Mikko Koivu Sportal Finec po sedmih tekmah nove sezone obesil drsalke na klin

New York Rangers : Boston Bruins 2:3 (podaljšek)

5. Anaheim        5   6    3   29:39    13
6. Minnesota      6   5    0   30:30    12
7. San Jose       5   5    1   32:40    11
8. Los Angeles    3   6    3   34:42     9