Blaž Tomaževič Robert Sabolič VSV Beljak HK Olimpija IceHL

Sreda, 23. 11. 2022, 20.45

liga ICEHL, vnaprej odigrana tekma 40. kroga

Vroči Beljačani zavzeli tudi Tivoli

HK Olimpija : VSV Beljak | Olimpija je gostila Beljak in izgubila z 2:5. | Foto HK Olimpija/Domen Jančič

Olimpija je gostila Beljak in izgubila z 2:5.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so na vnaprej odigrani tekmi 40. kroga razširjenega avstrijskega prvenstva gostili Beljak, za katerega igrata Slovenca Robert Sabolič in še lani zmaj Blaž Tomaževič, in izgubili z 2:5. Korošci so s peto zaporedno zmago skočili na tretje mesto, Ljubljančani so deseti. Na vrhu je Innsbruck, ki je v torek ugnal Dunaj.

Graz 99ers
Sportal Za malo se je izognil operaciji, po dveh mesecih in pol je nazaj
Mark Sever
Sportal Tako hitrega zaključka kariere si ni predstavljal, a "življenje včasih zavije v drugačno smer" #video

Ljubljančani so prejšnji teden igrali tri domače tekme in dobili le tri točke od možnih devetih. V tem tednu imajo na sporedu prav tako tri, od tega dve domači z Beljačani, a so danes teden slabo začeli in doživeli poraz z 2:5.

Na prvem od dveh dvobojev s sosedi z druge strani Karavank bi lahko domači iztržili kaj več, toda odnesla sta jih neučinkovitost predvsem v prvi in slab začetek zadnje tretjine. Tako so morali nenehno loviti tekmece, a ko so se približali, so gostje spet zadeli in na koncu zasluženo odnesli vse tri točke.

HK Olimpija : VSV Beljak | Foto: HK Olimpija/Domen Jančič Foto: HK Olimpija/Domen Jančič

Prva tretjina je bila v znamenju Beljačanov, čeprav so imeli zeleno-beli celo nekaj več strelov. A priložnosti niso izkoriščali, spet ne tudi tistih ob igri z igralcem več. Drugače je bilo pri gostih: za Beljak je ob izenačenih močeh najprej zadel slovenski reprezentant Robert Sabolič, ob izteku prvega dela pa so gostje dosegli drugi zadetek celo z igralcem manj, ko so domači izgubili plošček.

Za nekaj upanja je poskrbel Rok Kapel, ki je takoj na začetku druge tretjine po dolgem času izkoristil "power play" Ljubljančanov. A manj kot dve minuti pozneje je bilo spet -2, vendar se je domačim uspelo še enkrat približati, ko je zadel Nik Simšič.

Olimpija bo v petek gostovala v Linzu, v nedeljo pa znova pričakala Beljak. | Foto: HK Olimpija/Domen Jančič Olimpija bo v petek gostovala v Linzu, v nedeljo pa znova pričakala Beljak. Foto: HK Olimpija/Domen Jančič

Toda nov prejeti gol že po minuti v zadnji tretjini je domače spet postavil na dva zadetka zaostanka. To razliko so neuspešno lovili v celotni zadnji tretjini, a jim ni uspelo doseči še kakšnega gola. Njihovi tekmeci pa so zmago potrdili ob koncu, ko v vratih domačih ni bilo več Anthonyja Morrona. Beljačani so se prebili na tretje mesto, Olimpija ostaja deseta.

V petek bodo Ljubljančani gostovali v Linzu, v nedeljo pa bo še enkrat v Tivoli prišel VSV.

Liga ICEHL, v naprej odigrana tekma 40. kroga

Sreda, 23. november
HK SŽ Olimpija : VSV Beljak 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
0:1 Sabolič (Hughes, 11.), 0:2 Collins (20., SH1), 1:2 Kapel (Beričič, Dodero, 21., PP1), 1:3 Lanzinger (Tomaževič, Moderer, 23.), 2:3 Simšič (K. Čepon, 26.), 2:4 Collins (42.), 2:5 Rauchenwald (Luciani, 59., EN)

HK Olimpija : Innsbruck