Anže Kuralt Fehervar AV19 Pioneers Vorarlberg Luka Maver Blaž Tomaževič Robert Sabolič VSV Beljak KAC Celovec Val Usnik Rok Tičar Val Pusteria HK Olimpija IceHL

Nedelja, 30. 10. 2022, 20.10

Liga ICEHL, 15. krog

Pustertal Olimpiji zadal tretji zaporedni poraz

HC Pustertal : HK Olimpija | Olimpija je z 2:4 izgubila pri Pustertalu | Foto Foppa Iwan - HC Pustertal

Olimpija je z 2:4 izgubila pri Pustertalu

Hokejisti HK SŽ Olimpija so se še drugič v tednu dni pomerili s Pustertalom in še drugič izgubili. Potem ko so Južni Tirolci pred tednom v Tivoliju slavili s 7:0, so tokrat Ljubljančane doma premagali s 4:2. Olimpija je po tretji zaporedni ničli zdrsnila na deseto mesto, italijanski kolektiv pa je z dvema tekmama več in točko manj 11.

HK SŽ Olimpija Vienna Capitals
Sportal Zajc ob koncu vrnil upanje, a Olimpija ostala praznih rok
Sportal Poslovil se je prvi predsednik HZS. "Ohranili ga bomo v večnem spominu."

Ljubljanski hokejisti so danes doživeli tretji poraz v nizu in drugega proti južnotirolski ekipi, čeprav so bili tokrat precej bližje uspehu kot pred tednom dni v Tivoliju.

Takrat je po najslabši predstavi zeleno-belih v sezoni, ko jim ni šlo od rok prav nič, Pustertal slavil kar s 7:0. Ljubljančani so bili nato na naslednji tekmi proti Dunajčanom blizu vsaj točki, a so izgubili tesno s 3:4.

Danes je prva polovica tekme kazala, da se bo vsaj delno ponovila tivolska zgodba, Pustertal je namreč nadziral potek tekme in dosegal gole ob igri z igralcem več, elementu, ki Ljubljančanom letos nikakor ne steče. Gostitelji pa so v prvem delu s tem zadeli enkrat, v drugem pa povišali na 2:0.

Ko je nato le minuto za drugim golom domača ekipa ob izenačenih močeh na ledu zadela še tretjič, je bila gostujoča zasedba že v velikih težavah. A za kanček upanja je nato poskrbel Miha Beričič, ki je v 32. minuti poslal odbiti plošček za hrbet Joshue Sholla.

Olimpija je po zaostanku z 0:3 dvakrat zadela in se približala, a preobrat ji ni uspel. | Foto: Foppa Iwan - HC Pustertal Olimpija je po zaostanku z 0:3 dvakrat zadela in se približala, a preobrat ji ni uspel. Foto: Foppa Iwan - HC Pustertal

V zadnjem delu so tako gostje napadali za vsaj gol priključka in ga tudi dosegli. Sicer ne iz edinega "power-playa" na tekmi, je pa v 52. minuti Luka Kalan spretno potisnil plošček med bližnjo vratnico in vratarjem v mrežo.

V zadnjih minutah so tako zeleno-beli lovili izenačenje, v zadnjih dveh minutah tudi brez vratarja Žana Usa. A tveganje ni obrodilo sadov, domači pa so z zadetkom na prazna vrata potrdili zmago.

Olimpija bo v torek znova gostovala v Italiji. Takrat pri nekdanjem alpskem tekmecu Asiagu. V petek pa bo na dobrodelni tekmi gostila Vorarlberg. Izkupiček od prodanih vstopnic − po enotni ceni pet evrov − bodo namenili fantku Urbanu, ki ima redko gensko okvaro.

Robert Sabolič je k zmagi nad Dunajem prispeval gol in podajo. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Robert Sabolič je k zmagi nad Dunajem prispeval gol in podajo. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Sabolič podal za zmago nad vročim Dunajem

Beljak je doma tesno premagal vse bolje razpoloženi Dunaj (4:3), Robert Sabolič je ob zmagi zadel za 1:0 in podal za zmago. Drugo koroško moštvo Celovec je gostilo prvake iz Salzburga in izgubilo po izvajanju kazenskih strelov. Rok Tičar je ob porazu podal in zadel za izenačenje 3:3.

Novinec Pioneers Vorarlberg je izgubil z Gradcem (1:2), drugi novinec Asiago je na domačem ledu v podaljšku strl podprvaka Fehervar, vodilni Bolzano pa je v podaljšku dobil goleado v Innsbrucku (6:5).

Nedelja, 30. oktober
Pustertal : HK SŽ Olimpija 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
1:0 Bradaro (Hannoun, 13., PP1), 2:0 Bardaro (Hannoun, Willcox, 30., PP1), 3:0 Luchuk (Archambault, Hannoun, 31.), 3:1 Beričič (K. Čepon, Zajc, 32.), 3:2 Kalan (Neill, 52.), 4:2 Ahl (Deluca, Andergassen, 59., EN)

EC KAC : Red Bull Salzburg 3:4** (1:0, 1:2, 1:1, 0:0, 0:1) - po izvajanju kazenskih strelov
(Rok Tičar/KAC je podal za vodstvo z 2:0 in zadel za izenačenje 3:3, sprožil je tri strele na gol Salzburga, Val Usnik/Celovec je bil drugi vratar, Luka Gomboc/Celovec je bil v postavi; Aljaž Predan/Salzburg je bil v postavi.)

VSV Beljak : Vienna Capitals 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
(Robert Sabolič/Beljak je zadel za 1:0 in podal za zmago s 4:3, sprožil je pet strelov na gol tekmeca in si prislužil malo kazen, Blaž Tomaževič/Beljak je bil v postavi.)

Vorarlberg : Graz 99ers 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
(Luka Maver/Vorarlberg je sprožil tri strele na gol Gradca; Ken Ograjenšek/Gradec zaradi poškodbe ni kandidiral za tekmo.)

Asiago : Fehervar AV19 2:1* (0:0, 0:1, 1:0, 1:0) - v podaljšku
(Anže Kuralt/Fehervar je sprožil en strel na gol domačih.)

Innsbruck : Bolzano 5:6* (1:2, 3:1, 1:2, 0:1) - v podaljšku