Anže Kuralt Sapa Fehervar Nik Simšič Mark Čepon Mitja Robar Medveščak Zagreb Luka Gračnar Innsbruck Ken Ograjenšek Graz 99ers liga EBEL

Ponedeljek, 3. 12. 2018, 9.31

Liga EBEL, med 27. novembrom in 2. decembrom

Črna nedelja za Slovence

Medveščak | Medveščak je izgubil še 16. na 22 tekmah in je pri repu razpredelnice. Za njim je le Beljak. | Foto Sportida

Prav vsi slovenski hokejisti, ki igrajo v ligi EBEL, so v nedeljo izgubili. Gradec Kena Ograjenška je s 3:4 izgubil proti Znojmu, Celjan je minuto pred koncem podal za končni rezultat, in po zmagi Celovca s 5:1 nad Innsbruckom Korošcem prepustil prvo mesto. Vratar Luka Gračnar je poraz sedmega Innsbrucka spremljal na klopi. Salzburg je s kar 8:3 odpravil deseti Fehervar Anžeta Kuralta, predzadnji Medveščak (Mitja Robar, Nik Simšič in Mark Čepon) pa je s 4:6 izgubil pri Dornbirnu, Robar je podal za izenačenje (2:2).

Liga EBEL, 25. krog

Lestvica

Liga EBEL, 24. krog

Prvo tekmo 24. kroga v sredo odigrala predzadnji Medveščak (Mitja Robar, Nik Simšič, Mark Čepon) in Linz, ki je upravičil vlogo favorita in zmagal s 5:2 (zadnji zadetek je dosegel v prazen gol). Slovenci se niso vpisali med strelce ali podajalce.

Gradec, v postavo katerega se je po dveh tekmah vrnil Ken Ograjenšek, na derbiju s 4:2 premagal Dunaj in spet zavzel vrh. Anžetu Kuraltu je s Fehervarjem uspel velik podvig. Proti prvaku Bolzanu so v gosteh izgubljali z 0:3, nato pa obrnili srečanje in po podaljšku slavili s 4:3. Kuralt je podal za zmago. Slavil je tudi tretji Slovenec v tekmovanju. Luka Gračnar je z Innsbruckom s 7:3 premagal Beljak, branil je vso tekmo in zaustavil 30 strelov od 33. Salzburg je končal niz šestih zmag drugega Celovca.

Liga EBEL, 23. krog

V 23. krogu lige EBEL je Fehervar Anžeta Kuralta s 3:1 premagal do tega kroga vodilni Gradec Kena Ograjenška (ni igral). Kuralt je k slavju prispeval zmagoviti zadetek z 2:1.

Kuralt je ob zmagi nad Gradcem prispeval zmagoviti zadetek.  | Foto: Sportida Kuralt je ob zmagi nad Gradcem prispeval zmagoviti zadetek. Foto: Sportida

Celovec je izkoristil poraz Gradca in skočil na prvo mesto. Innsbruck vratarja Luke Gračnarja, ki je tekmo začel na klopi, je s 4:6 izgubil na Češkem. Gorenjec je v igro vstopil na začetku druge tretjine pri zaostanku 1:4 ter zaustavil 12 od 13 strelov. Medveščak Marka Čepona, Mitje Robarja in Nika Simšiča bo tekmo tega kroga odigral sredi januarja s Salzburgom.