21.16

legionarji Aleš Kranjc Jan Muršak Jurij Repe Miha Štebih

Četrtek, 20. 8. 2015, 21.16

Kranjc z zadetkom pomagal piratom do zmage, Astana ugnala CSKA

Po sedmih zmagah v pripravljalnem obdobju, ki jim je sledil poraz proti mestnemu tekmecu Dinamu, so člani CSKA izgubili proti Barys Astani. Aleš Kranjc je k zmagi Chomutova prispeval zadetek.

Jan Muršak in druščina sta proti kazahstanskemu moštvu zaostanek lovila že v drugi minuti, a jima izenačenja ni uspelo priigrati. V 51. minuti je sicer nekaj upanja Moskovčanom še vrnil novinec v rdečem dresu Geoff Platt, ki je znižal na 2:3, a je na koncu ostalo pri tem rezultatu.

Na Češkem je Aleš Kranjc prvoligašu Chomutov pomagal do zmage s 4:2 nad drugoligašem Kadanom, reprezentančni branilec je svoje moštvo popeljal v vodstvo z 2:1.

Uspešen je bil tudi Rok Pajič, ki je na regionalnem pokalu z drugoligašem Češke Budejovice tesno premagal Slavijo Trebič. Vodstvu slednje se poskuša dokazati 21-letni napadalec Luka Petelin, ki se je v preteklih dneh dokazoval še pri enem češkem drugoligašu (Benatky nad Jizerou). Na omenjenem pokalu sta se spopadla tudi slovenska branilca Jurij Repe (Kladno) in Miha Štebih (Dukla Jihlava), s 6:2 so bili prepričljivejši hokejisti Kladna – Repe je podal za 3:0.