16.45

liga NHL Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar

Sobota, 31. 3. 2012, 16.45

Kings do velike točke, vsaj 8. mesto vedno bliže

Bitka za divizijski naslov v pacifiški konferenci in zadnja tri mesta v končnici je vse bolj napeta: Kings so izgubili po kazenskih strelih, Coyotes in Sharks pa so zmagali.

V zahodni konferenci je pet potnikov v končnico že znanih, o preostalih dveh pa bodo odločila moštva pacifiške divizije. V najboljšem položaju so Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja. Kot vodilni v diviziji zasedajo tretje mesto v konferenci. A Phoenix Coyotes imajo na sedmem mestu prav tako 91 točk, San Jose Sharks na osmem pa le eno manj. Vse tri ekipe čakajo še tri tekme. Prav toliko jih moramo odigrati še Dallas Stars, ki pa imajo dve točki zaostanka za Kings in niz dveh porazov. Sobotna točka Kopitarjevih po porazu po streljanju kazenskih strelov z Minnesoto Wild (3:4) je v tako tesni bitki veliko vredna. "To je velika točka, a mislim, da smo jim eno podarili. Ponavadi prednosti ne zapravljamo. A je, kar je," je po tesnem porazu povedal Dustin Brown. "Pet od šestih možnih točk v štirih dneh. Ponavadi bi bili s tem zelo zadovoljni, tokrat niti nismo," je dodal trener Darryl Sutter. Kings v ponedeljek čaka nov dvoboj z Edmonton Oilers, nato pa bržkone odločilni dve tekmi za končnico - doma in v gosteh s Sharks.

V ligi NHL je na prvi tekmi dneva Boston ugnal NY Islanders. Islanders so imeli pred tekmo še nekaj teoretičnih možnosti za uvrstitev v končnico, z novim porazom pa so tudi te izgubili. Če so bili po dveh tretjinah še v igri za zmago, po 40 minutah je bilo namreč 2:2, Boston je obakrat povedel, pa so v zadnji tretjini nadzor nad igriščem in rezultatom prevzeli ''kosmatinci, ki so zabili štiri zadetke in prejeli le enega. Najbolj sta bila razpoložena Brad Marchand in Tyler Seguin, ki sta v statistike vpisala gol in dve podaji.

Ottawa je bila boljša od Philadelphie. "Senatorji" so začeli obračun silovito ter dobili prvo tretjino s 3:0 (Jason Spezza, Daniel Alfredsson, Chris Neil), a je Philadelphia v drugi tretjini odgovorila in tudi sama trikrat premagala vratarja Craiga Andersona, ki je sicer blestel med vratnicami in na koncu zbral deset obramb več kot čuvaj mreže na drugi strani. Za ''letalce'' so v polno zadeli Wayne Simmonds, Sean Couturier in Braydon Coburn. Gledalci v tretji tretjini in podaljšku niso več videli golov, pri izvajanju kazenskih strelov pa so bili uspešnejši hokejisti iz Kanade.

Liga NHL, 31. marec:

New York Islanders : Boston Bruins 3:6 Okposo, Parenteau 2; Kelly, Krejci 2, Marchand, Seguin

Philadelphia Flyers : Ottawa Senators 3:4* Coburn, Couturier, Simmonds; Alfredsson, Neil, Spezza

Carolina Hurricanes : New Jersey Devils 0:5 Clarkson, Kovalčuk, Carter, Sykora, Parise

Tampa Bay Lightning : Winnipeg Jets 3:2** Malone 2, Stamkos; Miettinen, Wellwood

Toronto Maple Leafs : Buffalo Sabres 4:3 Crabb, Kessel, Liles, Frattin; Ennis, Leino, Stafford

Washington Capitals : Montreal Canadiens 3:2* Perreault, Beagle; Cole, Plekanec

Minnesota Wild : Los Angeles Kings 4:3* Powe, Johnson, Christiensen; Richardson 2, Brown

St. Louis Blues : Columbus Blue Jackets 2:5 Backes, Perron; Boll, Umberger 2, Dorsett, Prospal

Nashville Predators : Chicago Blackhawks 4:5 Erat, Weber 2, Radulov; Sharp, Bolland, Kade, Stalberg, Seabrook

Phoenix Coyotes : Anaheim Ducks 4:0 Larsson, Vermette, Vrbata, Whitney

Vancouver Canucks : Calgary Flames 3:2** Lapierre, Gragnani, Ebbet; Jokinen, Cammalleri

San Jose Sharks : Dallas Stars 3:0 Pevelski 2, Demers