7 let, 12 mesecev

liga EBEL Graz 99ers

Petek, 20. 1. 2012, 22.13

Jeseničani v 2. del s slabo popotnico

Hokejisti Acroni Jesenic so v tekmi 44., zadnjega kroga prvega dela lige Ebel, izgubili na gostovanju v Gradcu z ekipo Graz 99ers z 1:4.

Jeseničani so že dlje časa prikovani na zadnje mesto lige Ebel, tako da bodo v drugi del, ko se bo pet moštev borilo za dve vstopnici za končnico, podali brez točkovnega bonusa. A težavam v gorenjskem klubu ni videti konca, sredi tedna je z mesta predsednika odstopil Slavko Kanalec, nove igralske izzive pa si je poiskal tudi dosedanji kapetan Andrej Tavželj. Tekma v Gradcu ni odločala o ničemer, saj sta obe ekipi v spodnjem delu lestvice; za kanček več motiva so imeli domači, ki bi ob zmagi in ugodnem razpletu tekme med Linzem in Dunajem lahko prišli še do osmega mesta, a so nazadnje ostali deveti.

Gostje so kljub temu začeli spodbudno, Marjan Manfreda je prvi preizkusil vratarja Frederica Cloutierja, a ni bil uspešen. Gradec pa je takoj nato povedel, vratarja Gašperja Krošlja, ki je še odbil strel Matthiasa Ibererja, je v drugem poskusu premagal Sven Klinbacher. Dve minuti pozneje je zadel še Matthias Iberer, nato pa je namesto akcij na ledu sledilo nekaj manjših pretepov, ki pa razmerja moči niso spremenili.

Jeseniško priložnost je v začetku druge tretjine zamudil Jonathan Juliano, z igralcem več so domači sredi tretjine zadeli vratnico, nato pa, podobno kot v prvem delu, na hitro dvakrat zadeli. Drugi zadetek so sodniki priznali šele po ogledu posnetka, vseeno pa so domači odšli na odmor z visoko prednostjo. A gostje so v zadnjem delu še znižali, po podaji Anttija Puse je prvič na tekmi domačega vratarja v 46. minuti premagal Jaka Ankerst. To pa je bil tudi končni izid, saj se mreži nista več zatresli, čeprav sta imeli obe moštvi po enkrat še prednost igralca več.