4 leta, 9 mesecev

liga INL Triglav Kranj HK Celje HDK Maribor HKMK Bled

Nedelja, 1. 12. 2013, 12.35

Jeseničani s "hat-trickom" zmag, Mariborčani se prebujajo

V 18. krogu lige INL smo dočakali le eno slovensko slavje, uspešni so bili železarji. Lisjaki so klonili po kazenskih strelih, Slavija ni našla poti do mreže, Blejci pa so doživeli visok poraz.

Hokejisti Slavije so avstrijsko-italijansko gostovanje začeli s porazom pri ekipi Lustenau, ki je v soboto slavila s 3:0. Mrežo Uroša Puša je ob številčni premoči načela švedsko-finska naveza Emil Lahti – Olli Julkunen, delo pa sta dokončala Dominic Haberl in Maximilian Wilfan, ki sta postavila končni rezultat. Playboye je spet kaznovala neučinkovitost, saj so proti nasprotnikovim vratom ustrelili štiri strele več od Avstrijcev, a plošček ni našel poti v mrežo. Slavija tako pred nedeljskim gostovanjem v Meranu ostaja na devetem mestu, medtem ko je Lustenau na visokem tretjem.

Celjani so imeli v soboto na obisku težkega tekmeca, saj so gostili aktualne prvake lige INL, ki se jih na uvodu v tekmo niso prav nič ustrašili. Že v 33. sekundi je namreč mrežo gostov zatresel Nejc Kastelic in poskrbel za vodstvo na tekmi. A nato je na sceno stopil igralec tekme Christian Ban (dva zadetka in dve podaji), ki je v osmi minuti izenačil, na 3:1 pa sta v drugi tretjini zvišala Šved Linus Lundström in Finec Antti Kauppila. V zadnjem delu je tigre na +3 popeljal Marcel Wolf, le slabe pol minute pozneje pa je zaostanek še uspelo znižati Andreju Kolarju, a je usodo oklepnikov iz knežjega mesta zapečatil Ban. O premoči Avstrijcev govori tudi podatek o strelih – gostje so jih sprožili 40, domači le 14. Celjani po porazu ostajajo na predzadnjem mestu, Bregenzerwald je šesti.

Mariborčani očitno prihajajo v formo, po sredinem porazu po kazenskih strelih proti Slaviji so se tudi v soboto, ko so gostili Feldkirch, izkazali za dostojne nasprotnike. Nemanja Vučurević je lisjake v vodstvo popeljal že v četrti minuti, a je deset minut pozneje izenačil Martin Tomasek, v drugi tretjini pa je Čeh Avstrijce popeljal še v vodstvo. Štajerci so iskali priključek in ga prek Aljaža Ogrizka našli v 58. minuti. Podaljšek ni prinesel zadetkov, tako da je o zmagovalcu znova odločala loterija, po kateri so bili vedrejših obrazov gostje, ki zasedajo sedmo mesto, medtem ko je Maribor na 13.

Moč vodilne ekipe je tokrat občutil kranjski Triglav, ki je mini avstrijsko turnejo začel s porazom z 2:6 proti Zell-am-Seeju. Če so orli po prvi tretjini držali ugoden rezultat, je bila rezultatsko slabša druga, ki so jo Avstrijci z zadetkoma Petra Vale dobili s 3:1, v zadnji je za +5 poskrbel še Philipp Winzig, a je poraz 50 sekund pred koncem nekoliko ublažil Miha Mulej. Čeh med vratnicama severnih medvedov Jan Ilašenko ni imel veliko manj dela od Roka Stojanoviča, saj so Kranjčani, ki zasedajo 12. mesto, sprožili le štiri strele manj od domačih igralcev.

Jeseničani so v soboto niz zmag podaljšali na tri, v Podmežakli je padel trenutno peti Neumarkt. Železarji in Italijani so se vso tekmo izmenjevali v vodstvu, nobena ekipa si namreč ni priigrala več kot zadetek prednosti. Potem ko so gostje prek Paola Bustrea prešli v vodstvo v 40. minuti, je z izenačenjem odgovoril eden najzaslužnejših jeseniških igralcev David Sefič, ki je dobri dve minuti pred koncem kljub igralcu manj zadel še drugič in poskrbel za veselje v domači dvorani. Ob Sefiču se je izkazal tudi vratar Matic Boh, ki je zaustavil 38 od 41 poskusov gostov in k slavju prispeval tudi podajo. Jeseničani kljub tretji zaporedni zmagi ostajajo na osmem mestu, od petega, ki še pelje neposredno v končnico, jih loči šest točk.

Blejci so na domačem terenu doživeli visok poraz, tokrat je bil z 9:0 boljši Kaltern, ki na lestvicah lige, ki združuje ekipe iz Slovenije, Italije in Avstrije, zaseda 11. mesto. Če so se gostitelji po prvih 20 minutah še dobro držali, so gostje v drugi tretjini stopili na plin in jim nasuli kar pet zadetkov, v zadnjem delu pa dodali še tri. "Hat-trick" je dosegel Lorenz Röggl, dva zadetka je dodal Finec Riku Väkiparta. Blejci po novem porazu ostajajo prikovani na dno lestvice, nov težak preizkus jih čaka že v nedeljo, ko gostujejo pri drugouvrščeni ekipi Eppan.