Thermometer Blue 0

CSKA Moskva liga KHL Jan Muršak Medveščak Zagreb Slovan Bratislava Žiga Jeglič Rok Tičar

Sreda, 23. 12. 2015, 20.50

Jan Muršak se je vrnil z odgovorno vlogo in zmagovitim zadetkom (video)

Po dobrem tednu premora so bili spet na delu vsi klubi slovenskih predstavnikov. K zmagi CSKA nad Kazanom je zadetek prispeval Jan Muršak, Slovan je premagal Minsk, Medveščak pa priznal premoč Rigi.

Vodilno moštvo lige KHL CSKA se je v tekmovalni ritem vrnilo tako, kot se je pred desetimi dnevi odpravilo na odmor. Z zmago. Tokrat so Moskovčani pred dobrimi pet tisoč gledalci na domačem ledu strli odpor dvakratnega prvaka lige Bars Kazan. Domači strateg in nekdanji igralec Kazana Dmitrij Kvartalnov po reprezentančnem turnirju, ki so ga Rusi pretekli konec tedna končali na zadnjem mestu (zmagali so Čehi, pred Švedi in Finci), ni računal na nekatere pomembne člene, med drugim na branilca Denisa Denisova in Nikito Zaitseva ter napadalca Aleksandra Radulova in Sergeja Andronova.

Kapetanska vloga je tako pripadla slovenskemu napadalcu Janu Muršaku, ki je po mesecu dni spet zatresel mrežo nasprotnika – v 13. minuti je zadel za 2:0. Njegov zadetek, deveti na 35. tekmi sezone, se je ob koncu izkazal za zmagovitega. Moskovčane, po treh mesecih je zanje spet igral rekonvalescent Stephane Da Costa je v vodstvo v deveti minuti popeljal Ivan Telegin. Gostje, vodi jih nekdanji ruski selektor Zinetula Biljaletdinov, so pet minut pred prvim odmorom znižali na 2:1, a je bil Mihail Varnakov edini junak, ki je uspel premagati Viktorja Fastha.

CSKA nova tekma čaka v petek, ko bo v ruski prestolnici gostovala Lada Togliatti.

Slovan uspešen, Medveščak ne

Že v torek je Slovan iz Bratislave pred domačimi gledalci s 4:2 ugnal Dinamo Minsk in v žep pospravil tri točke. Slovaki na obračunu niso nikoli zaostajali, Belorusi pa so dvakrat izenačili, a po zadetku Vaclava Nedorosta za 3:2 niso imeli več odgovora. V dresu Slovana se je prvič predstavil 25-letni češki branilec Tomaš Kundratek, ki je sodeloval pri prav vseh zadetkih – zadel je za končnih 4:2 in prispeval tri podaje. Žiga Jeglič je na ledu preživel slabih 17 minut, enkrat streljal in si prislužil dvominutno kazen, Rok Tičar je drsal še dve minuti dlje, sprožil dva strela in bil uspešen pri sedmih sodniških metih od 19. Slovaki so deseti na zahodu, kjer vodi CSKA, v soboto gostijo Torpedi iz Nižnega Novgoroda.

Medveščak se je v tekmovalni ritem vrnil s porazom proti Dinamu iz Rige, pri katerem je med vratnicama blestel Joacim Eriksson, ki je zaustavil vseh 24 poskusov Zagrebčanov. Na drugi strani je moral Danny Taylor ob 29 strelih trikrat po plošček v svoj gol, medtem ko je bil Gašper Krošelj drugi vratar. Hrvaško moštvo zaseda deveto mesto zahoda, v četrtek bo gostilo Minsk.