12. 9. 2024,
21.11

5 minut

Thermometer Blue 0,05

Nik Zupančič Fehervar AV19 Anže Kuralt Luka Gomboc KAC Celovec Jan Muršak hokejska liga prvakov

Četrtek, 12. 9. 2024, 21.11

5 minut

Hokejska liga prvakov, 12. in 13. september

Verlič, Urbas, Jeglič tlakovali pot do petarde na Danskem

Miha Verlič, Jan Urbas, Žiga Jeglič, Fischtown Pinguins | Miha Verlič, Jan Urbas, Žiga Jeglič je v prvi tretjini zrežiral dva zadetka Fischtown Pinguins, ki je na koncu zmagal s 5:0. | Foto Guliverimage

Miha Verlič, Jan Urbas, Žiga Jeglič je v prvi tretjini zrežiral dva zadetka Fischtown Pinguins, ki je na koncu zmagal s 5:0.

S tekmami tretjega kroga se nadaljuje hokejska liga prvakov. Fischtown Pinguins je s 5:0 slavil na Danskem, Miha Verlič, Jan Urbas in Žiga Jeglič so v prvi tretjini zrežirali oba zadetka za vodstvo.

hokejska liga prvakov
Sportal Nemške prvake pri Zupančičevih pričakal sporen transparent, klubu finančna kazen
ICEHL: HK SŽ Olimpija - Fehervar AV Anže Kuralt
Sportal Kuralt zadeval, a ni bilo dovolj, poražena tudi "slovenska" Celovec in Fischtown Pinguins
Hokejska liga prvakov, tretje tekme:

Četrtek, 12. september

Nemški podprvak Fischtown Pinguins (Jan Urbas, Miha Verlič, Žiga Jeglič) je do druge zmage prišel pri danskem prvaku Sonderjyske Ishockey, ki ostaja brez točke. Gostje so povedli v deseti minuti, ko so izkoristili igralca več. Za 1:0 je po asistenci Jegliča zadel Verlič. V 16. minuti se je Fischtown Pinguins ponudila nova priložnost za igro z igralcem več, tudi tokrat so jo izkoristili, Verlič je bil med podajalci, Urbas pa je zvišal na 2:0. Na koncu je nemško moštvo za drugo zmago slavilo s 5:0.

Fehervar AV19 (Anže Kuralt) je na zahtevnem izzivu. Na domačem ledu gosti švedskega prvoligaša Farjestad. Skandinavski kolektiv ima po dveh tekmah maksimalnih šest točk.

Celovec (Jan Muršak zaradi poškodbe ne igra, Luka Gomboc), ki je pri porazu in zmagi, gosti švicarski Fribourg.

Anže Kuralt s Fehervarjem gosti Farjestad. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Anže Kuralt s Fehervarjem gosti Farjestad. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Poljski prvak Unia Oswiecim, ki ga kot trener vodi Nik Zupančič in si je zaradi transparenta na zadnji tekmi pridelal denarno kazen, bo v petek gostil Red Bull Salzburg.

V predtekmovanju lige prvakov nastopa 24 klubov. Vsak odigra šest tekem, nato najboljših 16 s skupne lestvice napreduje v izločilne boje. Zmagovalec bo znan februarja prihodnje leto. Naslov brani švicarski Geneve Servette.