IceHL HK Olimpija Black Wings Linz

Petek, 12. 8. 2022, 9.55

poraz v linzu

Olimpija začela z visokim pripravljalnim porazom

HK Olimpija Orli Znojmo | Hokejisti Olimpije so na uvodni pripravljalni tekmi z 0:6 izgubili z Linzem. | Foto Grega Valančič/Sportida

Hokejisti Olimpije so na uvodni pripravljalni tekmi z 0:6 izgubili z Linzem.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so na uvodni pripravljalni tekmi gostovali pri tekmecu iz lige IceHL Linzu in izgubili z 0:6. Zmaje v soboto čaka domač pripravljalni obračun, ki bo zaprt za javnost.

HDD Jesenice HK Olimpija pokal slovenije, finale
Sportal Znano je, kdaj se bodo borili za pokalno lovoriko

Za ljubljanskim moštvom je prva pripravljalna tekma pred novo sezono. Olimpija je v četrtek gostovala pri Steinbach Black Wings Linz in visoko izgubila. Avstrijsko moštvo je uvodni zadetek doseglo že v 35. sekundi tekme, ko je Žana Usa premagal Andreas Kristler, Stefan Gaffal je postavil izid prve tretjine (2:0).

V drugem delu je dvakrat udaril izkušeni Brian Lebler, najprej z igralcem več, nato še z igralcem manj, Alexander Lahoda pa je v 34. minuti zadel za 5:0. Končnih 6:0 za domače, ki jih s trenerskega stolčka po novem vodi nekdanji dolgoletni kapetan Lina in avstrijski reprezentant Philipp Lukas, je tik pred iztekom 60 minut postavil Logan Roe.

Varovance Mitje Šivica nov preizkus čaka v soboto, ko bodo gostili madžarski kolektiv MAC. Srečanje bo za javnost zaprto.

HK Olimpija Dornbirn Žiga Pance, Nik Simšič
Sportal Pred Olimpijo in Jesenicami prva preizkusa

Pripravljalna tekma

Četrtek, 11. avgust
Steinbach Black Wings Linz : HK SŽ Olimpija 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
1:0 Andreas Kristler (1., PP1), 2:0 Stefan Gaffal (16.), 3:0 Brian Lebler (26., PP1), 4:0 Brian Lebler (29., SH1), 5:0 Alexander Lahoda (34.), 6:0 Logan Roe (59.)