7. 4. 2016,
21.11

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 2,18

državno prvenstvo HDD Telemach Olimpija HDD Olimpija HDD Jesenice HDD Sij Acroni jesenice

Četrtek, 7. 4. 2016, 21.11

Olimpija z zmago v Podmežakli izsilila odločilno peto tekmo

Hokejisti Olimpije so na četrti finalni tekmi državnega prvenstva na Jesenicah zmagali s 3:0 in serijo za prvaka izenačili na 2:2 v zmagah. Odločilna peta tekma bo v ponedeljek v ljubljanskem Tivoliju.

Ljubljančani so tekmo za biti ali ne biti začeli bolje od domačih, ki so imeli priložnost, da bi že danes zašili 11. zvezdico v samostojni Sloveniji oziroma 33. skupno, a jim to ni uspelo. Po začetnem pritisku zmajev so železarji hitro vzpostavili ravnotežje in v tretji minuti po odbitku nevarno poskušali, a je plošček končal za vrati Oliviera Roya. Ta je imel med četrto in šesto minuto, ko so imeli Jeseničani prvič igralca več, precej dela. Kanadčan je obstreljevanje, najnevarneje je zapretil Nejc Berlisk, uspešno preživel.

Po 158 minutah konec Olimpijine suše

Drugačna pa je bila zgodba ob prvi številčni premoči Olimpije. V 9. minuti je bil v gneči pred golom vratarja Žana Usa, ki je na zadnjih dveh tekmah ohranil mrežo nedotaknjeno, najbolj spreten Luka Kalan. Ta je plošček, ki ga domača obramba ni počistila, uspel pospraviti v gol in dosegel prvi zadetek zmajev po 158 minutah suše. Že v naslednji akciji je v protinapad pobegnil Shane Heffernan, a mu ni uspelo izenačiti.

V nadaljevanju je imel na ljubljanski strani priložnost Jure Sotlar, na domači pa Miha Brus, ki je s treh metrov neovirano streljal po sredini, a je bil Roy na mestu. Pol minute pred koncem tretjine se je gostiteljem ponudila nova priložnost z igralcem več, ki je do odmora niso izkoristili.

Luka Kalan je po 158 minutah prekinil Olimpijino sušo in zadel za 1:0. | Foto: Luka Kalan je po 158 minutah prekinil Olimpijino sušo in zadel za 1:0.

Pel je ljubljanski okvir vrat

So pa železarji dodobra zapretili na uvodu drugega dela, ko je najprej poskušal Aleš Remar, iz oči v oči pa si je z Royem zrl Berlisk, vendar zadel prečko. Hitro po izenačenju moči so imeli domači novo številčno prednost in goste povsem stisnili pred gol, a je kanadski čuvaj mreže prestal tudi to obleganje. Jeseničani so pred dobrimi 3.500 gledalci še naprej igrali mnogo bolj agresivno kot na prejšnji tekmi in bili sredi tekme blizu izenačenja, a je Gašperju Glaviču veselje preprečil okvir gola.

Česar niso izkoristili državni prvaki, je izkoristila Olimpija, ki je v 33. minuti zadela še iz drugega power-playa. Potem ko je z bližine s strani lepo priložnost zapravil Nardo Nagtzaam, je po sredini udaril Anže Ropret, premagal pokritega Usa in zvišal na 2:0. Povsem ob koncu drugega dela je bil blizu znižanju Tadej Čimžar, a do odmora ni uspel spremeniti rezultata.

Burna zadnja tretjina s pirotehničnim vložkom, Roy zaklenil

Jeseničani so si v zadnjem delu, ko jim ni preostalo drugega kot napad, priigrali nekaj priložnosti, a je Olimpija ob dobrem zapiranju svoje tretjine skrbela, da se prednost ni stopila. Poleg tega je junak srečanja Roy ostal zbran vse do konca, ko je bilo na ledeni ploskvi izjemno burno.

Deset sekund pred koncem tekme, ko so sodniki po prekršku nad Žigo Pešutom dosodili tehnični gol, je na ledu pristalo tudi nekaj prirotehnike. | Foto: Deset sekund pred koncem tekme, ko so sodniki po prekršku nad Žigo Pešutom dosodili tehnični gol, je na ledu pristalo tudi nekaj prirotehnike.

Železarji so namreč poskušali znižati brez vratarja, a je napadalec zmajev Žiga Pešut prišel do ploščka in zdrvel proti praznim jeseniškim vratom, Jeseničani pa so ga nepravilno zaustavili. Sodniki, čez katere so imeli v ljubljanskem taboru po tekmi veliko povedati, so dosodili tehnični gol Ljubljančanov, ki so povedli s +3. Poteza je razjezila domače navijače, na led so zmetali nekaj pirotehničnih sredstev in tako zadnjih deset sekund obračuna nekoliko podaljšali.

Finalna serija je zdaj izenačena na 2:2 v zmagah, o prvaku bo tako odločala peta tekma, ki bo v ponedeljek v ljubljanskem Tivoliju.

Finale državnega prvenstva, 4. tekma:

Dvorana Podmežakla, gledalcev 3.500, sodniki: Bajt, B. Lešnjak - glavna, A. Lešnjak, Rojko - linijska.

HDD Sij Acroni Jesenice : HDD Telemach Olimpija 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) /2:2/

Strelci: 0:1 Kalan (Sotlar, Mušič, 9., PP1), 0:2 Ropret (Selan, 33., PP1), 0:3 Pešut (60., EN).
Kazenske minute: Sij Acroni Jesenice 10, HDD Olimpija 10.

PP1 - zadetek z igralcem več

//Razmerje v zmagah, igrajo na tri zmage. Peto tekmo bodo odigrali v ponedeljek, 11. aprila, v Ljubljani.