4. 11. 2014,
13.19

liga prvakov liga prvakov Red Bull Salzburg Sparta Praga Robert Sabolič Luka Gračnar

Torek, 4. 11. 2014, 13.19

Gračnarjevi od nebes do pekla, za Saboličeve usodna zadnja sekunda

Hokejisti Sparte iz Prage so na povratni tekmi osmine finala pri Linköpingu remizirali z 2:2, a izpadli. Gračnarjev Salzburg je vodil že s 4:1 (skupno 8:3), a na koncu obstal v osmini finala.

Robert Sabolič in soigralci so igranje v ligi prvakov končali v prvem krogu izločilnih bojev. Potem ko so na domačem terenu proti švedskemu Linköpingu izgubili z 1:2, so imeli v torek na gostovanju še dve sekundi pred koncem rednega dela v rokah zmago z 2:1, s katero bi izsilili podaljšek, a nato so tik pred zvokom sirene prejeli zadetek, po katerem so se poslovili od tekmovanja.

Še bolj pa bodo lahko zapravljeno priložnost obžalovali rdeči biki iz Salzburga Luke Gračnarja - zaradi okrevanja po operaciji ni igral-, ki so na prvi tekmi slavili s 4:2 in si priigrali lepo prednost. Na domačem terenu so v 17. minuti vodili že s 4:1 (skupno 8:3), a si nato v drugi tretjini privoščili popoln mrk – hokejisti Luleå so zadeli kar petkrat in izenačili na skupni izid 8:8. Do konca rednega dela dramatičnega obračuna sta obe moštvi zadeli še enkrat, tako da je sledil podaljšek, v katerem zadetka ni bilo. O potniku v četrtfinale so odločali kazenski streli, po katerih so gostje s Švedske Salzburg zavili v žalost.

Četrtfinalne tekme bodo na sporedu 2. decembra, omeniti pa je treba, da prav vseh osem klubov prihaja iz Finske ali Švedske.