hokejska liga prvakov Frölunda

Torek, 5. 2. 2019, 21.54

Finale lige prvakov

Švedi so se vrnili na prestol lige prvakov

liga prvakov | Švedska Frölunda HC je še tretjič v zadnjih štirih letih osvojila ligo prvakov. V finalu so bili s 3:1 boljši od nemških rdečih bikov iz Münchna. | Foto Reuters

Hokejisti švedske Frölunde so v domači dvorani Scandinavium v Göteborgu v finalu lige prvakov s 3:1 premagali Red Bull München in po letih 2016 in 2017 še tretjič zmagali v tem tekmovanju.

Švedi so izkoristili že prvo igro z igralcem več in z zadetkom Samuela Fagemoja povedli v 11. minuti. Ryan Lasch je v začetku druge tretjine izkoristil drugo kazen Nemcev in zvišal na 2:0, Ponthus Westerholm pa v 35. minuti ob tretjem power-playu Frölundo, za katero je lani igral Jan Muršak, popeljal na +3.

Rdečim bikom je osem minut pred koncem le uspelo zadeti z igralcem več, a je bil Yasin Ehliz edini, ki mu je uspelo premagati zanesljivega domačega vratarja Johana Gustafssona.

Še četrtič v petih letih so na prestolu lige prvakov Švedi. Leta 2015 je slavila Luleå HF, v letih 2016 in 2017 Frölunda, lani pa finski JYP Jyväskylä.