8 let, 3 mesece

Slovenija Madžarska

Sreda, 18. 4. 2012, 23.37

D. Rodman: Sodniški kriterij je bil slab

Slovenska izbrana vrsta je v tretji tekmi svetovnega prvenstva diviziji I prišla do najbolj prepričljive zmage proti neugodnemu nasprotniku.

Blaž Gregorc, igralec Slovenije: ''Celotno srečanje smo imeli pod nadzorom, v drugi tretjini smo naredili nekaj napak, ki jih ne smemo ponavljati. Tokrat ni bilo tako napeto kot pretekli tekmi, tako moramo nadaljevati tudi v prihodnje.''

Robert Kristan, igralec Slovenije: ''Za vse je bila to lažja tekma, še posebej, ko smo enkrat vodili s 3:0. Ampak bila je prava hokejska tekma. Borba do konca. Tekma bi se lahko obrnila tudi v drugo smer, vendar nam je uspelo zadržati zmago. Fantje so vseh 60. minut dajali vse od sebe. Tudi proti koncu niso nasedali na razne provokacij, ki smo jih lahko videli. Imeli smo mirno glavo in tako smo se na koncu veselili zmage.''

David Rodman, igralec Slovenije: '' Danes smo odigrali veliko bolje kot prvi dve tekmi. Mogoče smo na prvih dveh imeli v glavi, da smo res boljši nasprotnik od Velike Britanije in Japonske. Verjamem, da proti ekipam, ki so boljše od nas, bolje začnemo tekmo. Vedeli smo, da gre za res in smo se zbrali in odigrali, tako kot je bilo treba. Pol tekme smo odigrali odlično, disciplinirano. Sodniški kriterij je bil slab, ampak važna je končna zmaga.

Marton Vas, igralec Madžarske:'' Danes smo tekmo izgubili v 'power-playu', Slovenci so namreč na tak način dosegli tri zadetke. To je popolnoma obrnilo tekmo. Nismo imeli palic pod kontrolo in to nas je stalo tekme. ''