7 let, 12 mesecev

Boston Bruins Washington Capitals

Ponedeljek, 23. 1. 2012, 22.39

Boston izgubil v Washingtonu

V severnoameriški profesionalni hokejski ligi NHL so Boston Bruins v gosteh izgubili proti Washingtonu (5:3).

Branilci naslova Boston Bruins so na gostovanju v Washingtonu izgubili s 3:5. Mathieu Perreault je prvič v karieri dosegel hat trick, med drugim je zadel tudi za vodstvo domačih s 4:3. Za gostitelje je bil uspešen še Cody Eakin, medtem ko je Dennis Wideman ob koncu zatresel še prazno mrežo gostov. Za Boston so gole dosegli Rich Peverley, Tyler Seguin in Brad Marchand, obe ekipi pa sta odigrali zadnjo tekmo pred all-star vikendom.

"To je najboljši občutek. Doseči tri gole in nato zmagati, to je fantastično. Gol za vodstvo je bil eden mojih najlepših, ampak tretji, tisti pa je bil smetana na torti. Lepo je doseči hat trick, saj je občinstvo navdušeno, na led letijo kape, klobuki, to je preprosto lep občutek," je po tekmi dejal glavni akter tekme Perreault.

Nashville Predators so v gosteh ugnali Chicago s 3:1. Vratar Pekka Rinne je za svojo deveto zaporedno zmago ubranil 24 strelov, predatorji pa so ekipo Chicaga ugnali že drugič v zadnjih štirih dneh. V prvi tretjini sta se med strelce vpisala Craig Smith in Mike Fisher, Colin Wilson pa je zadel nebranjen gol 12 sekund pred koncem. V zadnji tretjini je edini gol za gostitelje prispeval Dave Bolland.

Dallasu je "nogometno" zmago z 1:0 z golom v uvodni tretjini zagotovil branilec Alex Goligoski, ki je z močnim strelom zadel enega od gostujočih branilcev, plošček pa se je nato preko vratarja Jonasa Hillerja dobre tri minute pred koncem prve tretjine odbil v gol. Anaheim, ki je s tem porazom prekinil niz petih zaporednih zmag, vse do konca ni našel recepta, kako bi vsaj izenačil, precej pa jih je oviral tudi vratar Kari Lehtonen, ki je za svojo 18. tekmo v karieri brez prejetega zadetka ubranil 27 strelov.

Liga NHL, 24. januar

New Jersey Devils : Buffalo Sabres 1:2* Elias; Leopold

New York Islanders : Toronto Maple Leafs 3:4** Tavares, Bailey, Parenteau; MacArthur 2, Gardiner, Grabovski

New York Rangers : Winnipeg Jets 3:0 Callahan, Mitchell, Richards

Washington Capitals : Boston Bruins 5:3 Perreault 3, Wideman, Eakin; Peverly, Seguin, Marchand

Florida Panthers : Philadelphia Flyers 2::3* Samuelsson, Fleischmann; Schenn, Voracek

Tampa Bay Lightning : Columbus Blue Jackets 4:2 Angelidis, Lecavalier, St. Louis, Thompson; Lebda, Johansen

St.Louis Blues : Pittsburgh Penguins 2:3* Berglund 2; Neal, Sullivan

Chicago Blackhawks : Nashville Predators 1:3 Bolland; Smith, Fisher, Wilson

Dallas Stars : Anaheim Ducks 1:0 Goligoski

Calgary Flames : San Jose Sharks 0:1 Ferriero

Colorado Avalanche : Minnesota Wild 2:3 Galiardi, Kobasew; Falk, Heatley, McMillan

Phoenix Coyotes : Ottawa Senators 3:2 Brule, Doan, Vrbata; Alfredsson, Neil

Vancouver Canucks : Edmonton Oilers 3:2* Sedin, Booth; Horcoff, Hall