11.15

New York Rangers Washington Capitals

Ponedeljek, 18. 4. 2011, 11.15

Boleč večer za sodnika

Tekma med New York Rangers in Washington Capitals ne bo ostala v najlepšem spominu sodniku Chrisu Rooneyju, ki je moral sredi druge tretjine zapustiti tekmo v močnih bolečinah.

New York Rangers so v noči na ponedeljek znižali zaostanek proti Washington Capitals v konferenčni četrtfinalni seriji na 1:2, tekma pa se ni srečno končala za enega izmed glavnih sodnikov. Chris Rooney je namreč v drugi tretjini za vrati Washingtona drsal nazaj, nato pa se mu je pripetila nezgoda, saj se je spotaknil in padel. Uspelo mu je sicer vstati in pridrsati do ograde, a se je znova zrušil, saj so bile bolečine prehude. Zdravstvena ekipa ga je skušala oskrbeti, kot kaže, pa je bila poškodba resnejše narave, saj so ga odpeljali z ledu.

Tekma je bila v tem času prekinjena za okoli deset minut, saj so čakali na rezervnega sodnika, da se ogreje in pride na led, igralci pa so v tem času drsali in se pripravljali na nadaljevanje obračuna. Že v prvi tretjini je bolečine občutil tudi drugi glavni sodnik Tim Peel, ki je prejel plošček v nogo, a bolečina ni bila tako huda, tako da je lahko nadaljeval s sojenjem.