5 let

Alpska liga, polfinale, tretji tekmi

Olimpija z metlo v finale, Tavželj in Climie jeseniška junaka #foto

2

SŽ Olimpija - Lustenau Alpska liga polfinale | Hokejisti Olimpije so prvi finalisti Alpske lige. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Hokejisti Olimpije so prvi finalisti Alpske lige.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so na tretji polfinalni tekmi Alpske lige s 7:4 premagali Lustenau in se z metlo, brez poraza, kot prvi uvrstili v finale Alpske lige. Člani HDD Sij Acroni Jesenice so zmagali na težkem gostovanju v Italiji pri Val Pusterii in si s tem zagotovili zaključni plošček za finale.

HDD Jesenice Val Pusteria
Sportal Izjemen preobrat Jesenic, Olimpija do zaključnega ploščka

Hokejisti HK SŽ Olimpija so prvi finalisti Alpske hokejske lige. V polfinalu so s 3:0 v zmagah izločili Lustenau. Na prvi tekmi so Ljubljančani slavili s 4:1, na drugi s 4:0, na zadnji pa po goleadi s 7:4 zadrsali v finale.

Petkov obračun so Ljubljančani sicer slabo začeli. Že po dobrih petih minutah so zaostajali z 0:2, po desetih pa z 1:3. Gostje so prednost dveh zadetkov držali do 27. minute, ko je Kristjan Čepon znižal, tik pred koncem druge tretjine pa sta Žiga Pešut in Gregor Koblar v razmiku 16 sekund zadela za vodstvo zmajev.

1 / 14

To se je do 43. minute zvišalo na +3, gostujočega vratarja sta ugnala Sašo Rajsar in še enkrat Pešut. Avstrijci so prek Davida Slivnika 15 minut pred koncem znižali (4:6), ob koncu pa poskušali priključek ujeti brez vratarja in s šestimi igralci v polju, a je njihove upe na preobrat z zadetkom v prazen gol pokopal Žan Jezovšek.

Olimpija bo na finalnega nasprotnika morala počakati vsaj do nedelje.

"Vseeno, če bomo zmagali mi"

"Dokazali smo, da lahko igramo z vsemi ekipami," pravi trener Olimpije Jure Vnuk. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida "Dokazali smo, da lahko igramo z vsemi ekipami," pravi trener Olimpije Jure Vnuk. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

"Občutki so izjemni. Malo slabše smo začeli, a smo nato hitro pokazali, iz kakšnega testa smo, tako da smo tekmo pripeljali do zmage. Pred sezono smo se pripravljali na to, da bi lahko igrali z vsemi ekipami. To smo tudi pokazali. V finalu se lahko zgodi vse. Mi se bomo potrudili, da bomo igrali čim boljši hokej. Koga bi raje videl v finalu? Povsem vseeno mi je, če bomo mi tisti, ki bomo zmagali," je po napredovanju v finale povedal glavni trener Olimpije Jure Vnuk.

Železarjem zaključni plošček

Precej bolj tesno je v drugem polfinalnem paru med HDD Sij Acroni Jesenice in najboljšim moštvom rednega dela Val Pusterio. Pred današnjo tretjo tekmo je bil izid v zmagah poravnana na 1:1, zdaj pa imajo lepo prednost Jeseničani, ki jih je v Italiji razveselil izkušeni branilec Andrej Tavželj, edini strelec na tekmi.

Jeseničani se iz Italije vračajo z zaključnim ploščkom. | Foto: Peter Podobnik/Sportida Jeseničani se iz Italije vračajo z zaključnim ploščkom. Foto: Peter Podobnik/Sportida

Po še eni izjemno trdi bitki so jo srečno odnesli železarji. Čeprav so bili skozi večji del tekme v podrejenem položaju, jih je v igri držal razpoloženi vratar Matthew Climie, ki je ustavil vseh 31 strelov. Na vrata gostiteljev so Jeseničani sprožili 19 strelov, Tavžljevega v izdihljajih tekme (60,. minuta) domači čuvaj Furlong ni mogel ukrotiti.

Jeseničani imajo v nedeljo možnost, da si v Podmežakli zagotovijo finale. Če bo serija po štirih tekmah izenačena, bo peta tekma v torek pri Pustertalu.

Če bosta v finalu obe slovenski moštvi, bo serija štela tudi za finale državnega prvenstva.