Alpska liga HDD Jesenice HK Olimpija Tadej Čimžar

Sobota, 6. 10. 2018, 20.13

Alpska liga od 5. do 7. oktobra, postava zadnjega tedna in top zadetki 6. kroga

Najbolj vroč strelece lige ob zmagi železarjev spet v polno

HDD Jesenice Asiago | Jeseničani so s 4:1 premagali Kitzbühel. Dva zadetka je dosegel najboljši strelec tekmovanja Tadej Čimžar.  | Foto Urban Meglič/Sportida

Hokejisti HDD Jesenice so vknjižili novo zmago v Alpski ligi. Kitzbühel so na domačem ledu premagali s 4:1. Tudi tokrat se je med strelce vpisal Tadej Čimžar (dvakrat), čigar zadetek s sredine tekme je bil izbran za naj gol 6. kroga. Čimžar je po sedmih tekmah z desetimi zadetki na orvem mestu strelcev, ki si ga deli s Kanadčanom Marc-Olivierjem Vallerandom.  Napadalec HK SŽ Olimpija Gal Koren se je znašel v idealni postavi zadnjega tedna.

Sašo Rajsar
Sportal Gorenjec v Ljubljani: na račun gorenjščine v slačilnici tudi šale, na igrišču smo eno

Železarje je v vodstvo v 17. minuti popeljal Tadej Čimžar v začetku drugega dela je Urban Sodja zvišal na 2:0. Gostje so na polovici obračuna ob igralcu več znižali, a je bil Adam Havlik na koncu edini, ki je uspel premagati Clarka Saundersa.

V 53. minuti je mirnejše nadaljevanje z zvišanjem na 3:1 ob številčni prednosti z drugim golom zagotovil Čimžar. Avstrijci so ob koncu poskušali brez vratarja, a je njihove upe na preobrat s strelom v prazen gol pokopal Nik Pem in postavil končnih 4:1.

Jeseničani, ki so prevladovali (razmerje strelov 48:24), so skočili pred Olimpijo na četrto mesto. Železarji bodo v četrtek gostovali pri lanskem finalistu Rittnu, v soboto pa gostili Fasso.

Omeniti velja dva zadetka Jureta Sotlarja ob zmagi Vipitena (3:1) nad Bregenzerwaldom.

Čimžarjev najlepši

Sredi tedna so Jeseničani v Podmežakli gostili drugo ekipo Celovca in jo odpravili z 9:1. Za vodstvo z 8:1 je po lepem prehodu in nevtralno v napadalno tretjino poskrbel Tadej Čimžar, ki se je pri tem odlično otresel obrambe in ugnal gostujočega vratarja.

Zadetek Tadeja Čimžarja je bil izbran za najlepšega v 6. krogu.  | Foto: Urban Meglič/Sportida Zadetek Tadeja Čimžarja je bil izbran za najlepšega v 6. krogu. Foto: Urban Meglič/Sportida

Eden pomembnejših členov v napadu Čimžar je po šestih tekmah najboljši strelec tekmovanja, vknjižil je že osem zadetkov in dodal tri asistence. Njegov zadnji zadetek so izbrali za najlepšega v zadnjem krogu. Ogledate si ga lahko v spodnjem videoposnetku.

Top 5 zadetkov zadnjega kroga:

Koren v idealni postavi tedna

Svoj pečat je v zadnjem tednu pustila tudi HK SŽ Olimpija. Zmaji so v četrtek pri Cortini nadaljevali niz neporaženosti, še na drugi zaporedni tekmi se je izkazal krilni napadalec Gal Koren.

Gal Koren je v postavi zadnjega tedna. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Gal Koren je v postavi zadnjega tedna. Foto: Urban Urbanc/Sportida Če je na prvi zadetek sezone čakal do šeste tekme, je na zadnjih dveh mrežo nasprotnikov zatresel petkrat. Še pred četrtkovima goloma se je znašel v postavi zadnjega tedna.

Olimpijo po štirih zaporednih zmagah čaka alpski premor vse do 14. oktobra, ko v Tivoli prihaja Bregenzerwald.