Bregenzerwald HDD Jesenice Alpska liga

Sobota, 27. 11. 2021, 22.02

Alpska liga, 27. november

Jeseničani po podaljšku z golom Panceta premagali Bregenzerwald

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija Nik Zupančič | Jeseničani so s slabo zadnjo tretjino zapravili vodstvo, a zmagali v podaljšku. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani so s slabo zadnjo tretjino zapravili vodstvo, a zmagali v podaljšku.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so po petkovem porazu pri Lustenauu, kjer so popustili v zadnji tretjini in izgubili s 4:7, drugi del avstrijskega gostovanja opravili pri Bregenzerwaldu. Tudi na tej tekmi so v zadnji tretjini zapravili vodstvo, morali igrati podaljšek, v tem pa je zmagoviti gol dosegel Eric Pance.

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija
Sportal Lustenau končal zmagoviti alpski niz Jesenic

Jeseničani so tokrat povedli v 13. minuti prek Nejca Brusa, a je vodstvo trajalo le slabe tri minute. Toda v nadaljevanju so favorizirani Jeseničani stvari postavili na svoje mesto, Žiga Urukalo v 38., Etu Eelo v 40. in Erik Svetina v 52. minuti so poskrbeli za visoko vodstvo.

Avstrijci pa se še niso vdali, z dvema zadetkoma v končnici tekme so se približali na 3:4, oba je dosegel Waltteri Lehtonen. Do konca je ostala še minuta in pet sekund. In v tem času so domači znova udarili, 25 sekund pred koncem je svoj drugi gol na tekmi dosegel še Julius Nyqvist za 4:4 in podaljšek.

V tem pa je v tretji minuti novo zmago Jeseničanom, ki imajo na vrhu lestvice po 20 tekmah 49 točk, priigral Eric Pance.

Gorenjce naslednja tekma čaka v četrtek, ko bodo doma gostili Val Gardeno.