alpska liga, 24. januar

Olimpija z zmago na vrh Alpske lige

HK SŽ Olimpija - RB Salzburg II  Juuso Pulli | Olimpija je še drugič v enem tednu premagala Lustenau in prevzela vodstvo.  | Foto Grega Valančič/Sportida

Olimpija je še drugič v enem tednu premagala Lustenau in prevzela vodstvo.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so danes palice na domačem ledu prekrižali z Lustenauom, ki so ga v začetku tedna na gostovanju premagali s 3:1. Zmaji so tokrat zmagali še izdatneje, s 6:0 in na vrhu lestvice ujeli in prehiteli Pustertal.

HDD Jesenice Andrej Hebar
Sportal Jeseničani zmagali še sedmič zapored, med železarji mladi kanadski up

Gostje so grozili le nekaj minut prve tretjine, a dve obrambi vratarja Paava Hölsäja sta zbistrili Ljubljančane, ki so povsem zagospodarili na ledu. Povedli so v tretji minuti, ko se je pred vrati odlično znašel Martin Bohinc in plošček po strelu Andraža Zibelnika preusmeril v mrežo.

Francis Beuvillier, nova okrepitev zeleno-belih, je v deseti minuti pokazal svoje mojstrstvo, po samostojni akciji je izid povišal. Tretji gol je ob igralcu več dosegel Žiga Pance, ki se je znašel v gneči pred vrati, izid prve tretjine, v kateri je bilo razmerje strelov 20:6, je postavil Aleksander Magovac. V drugi tretjini se je premoč Olimpije nadaljevala, edini gol v tem delu pa je dosegel Beuvillier, ki je v po strelu Mihe Zajca odbit plošček iz neposredne bližine poslal na pravo mesto. Končni izid je v zadnji tretjini ob igralcu več s strelom od daleč dosegel Anže Ropret. Olimpija se je z novo zmago povzpela na prvo mesto.

Slovenska predstavnika v Alpski ligi prihodnji teden ne bosta v alpski akciji, Olimpija bo točke v tekmovanju znova iskala 2. februarja pri Cortini, Jeseničani pa bodo takrat gostovali v Celovcu.

Bosta pa moštvi prihodnji teden igrali polfinale domačega prvenstva, zmaji se bodo za finale merili s Slavijo, železarji pa z zmagovalcem para HK Triglav Kranj - HD Hidria Jesenice.