Četrtek, 21. 1. 2021, 21.37

Alpska liga, 21. januar

Rdeči biki zmagali v Ljubljani, Jeseničani strli Cortino

1

HDD Jesenice HK Olimpija | Olimpija ostaja na drugem mestu Alpske lige, Jeseničani so se z novo zmago prebili na tretje. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Olimpija ostaja na drugem mestu Alpske lige, Jeseničani so se z novo zmago prebili na tretje.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so v Alpski ligi vknjižili še šesto zaporedno zmago. V domači Podmežakli so bili v četrtek s 3:2 boljši od Cortine. Tudi člani HK SŽ Olimpija so poskušali zmagati šestič zapored, a jim v Tivoliju ni uspelo. Mlada ekipa Salzburga jih je premagala s 5:2.

Železarji so bili za gol boljši od Cortine. Mrežo gostujočega moštva je v Podmežakli v peti minuti tekme načel Patrik Rajsar, vodstvo je v 19. minuti ob igri z igralcem več podvojil Andrej Hebar, v drugi tretjini pa so Italijani pokazali zobe in z zadetkoma Phila Pietronira in Francesca Adamija izenačili. Zmagoviti zadetek je še pred koncem druge tretjine dosegel Jaka Sodja. V vratih železarjev je Urban Avsenik dobil prednost pred prvim vratarjem rdečih Žanom Usom. Avsenik je zbral 21 obramb. Valle da Rin Martino na drugi strani je ustavil 30 strelov na svoja vrata.

HK Olimpija Gregor Polončič
Sportal Olimpijina okrepitev ob debiju z zmagovitim zadetkom

Ljubljančani so tekmo proti mladi ekipi Salzburga odprli imenitno in že po desetih sekundah tekme vodili z 1:0. Strelec prvega gola na tekmi je bil Anže Ropret. David Rattensberger je izenačil v 11. minuti, v 17. je Žiga Pance poskrbel za novo vodstvo zmajev, a je Jakub Borzecki le dobre pol minute kasneje poskrbel za to, da se je prva tretjina končala z 2:2. Po tem so se na ledu dvorane Tivoli veselili le še Salzburžani. Samuel Dube je v 35. minuti poskrbel za prvo vodstvo gostov, v 42. dodal še drugi gol, žebelj v krsto Ljubljančanov pa je v izdihljajih tekme, ko so se zmaji poskušali rešiti brez vratarja in z dodatnim strelcem v polju, zabil Josef Eham. Sicer so bili domači agresivnejši, na vrata Floriana Manuela Bugla so sprožili 45 strelov, medtem ko je Paavo Holsa zbral 18 obramb.

Fotogalerija s tekme v Tivoliju (foto: Grega Valančič/Sportida):

1 / 30

Jeseničani bodo v soboto tekmovalni ritem nadaljevali pri Rittnu, Olimpija pa bo v nedeljo gostila Lustenau, ki ga je v torek v gosteh premagala s 3:1.