Sobota, 23. 2. 2019, 21.45

Alpska liga, 23. februar

Neučinkoviti Jeseničani in Ljubljančani streljali prazne naboje

2

Acroni Jesenice SŽ Olimpija Alpska liga derbi | Jeseničani so dodobra nastreljali Lustenau, a bili neučinkoviti. Iz 49 poskusov so zadeli le enkrat in izgubili z 1:3. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani so dodobra nastreljali Lustenau, a bili neučinkoviti. Iz 49 poskusov so zadeli le enkrat in izgubili z 1:3.

Moštva v Alpski ligi se počasi, a vztrajno bližajo koncu rednega dela. Po 40 tekmah se bodo prve štiri ekipe že uvrstile v četrtfinale, ekipe med 5. in 12. mestom pa se bodo na dve zmagi med seboj (5. z 12., 6. z 11. ...) udarile za štiri preostale četrtfinalne vstopnice. Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice, ki bodo morali v dodatni boj za končnico, so dodobra "nastreljali" Lustenau, a bili neučinkoviti in izgubili z 1:3. Izgubili so tudi člani HK SŽ Olimpija. Ti so po petkovi domači zmagi v soboto gostovali pri Sterzingu selektorja Iva Jana in slovenskega napadalca Jureta Sotlarja, ki je z zmago s 3:0 končal niz devetih zaporednih zmag zmajev.

HK SŽ Olimpija HDD Jesenice
Sportal Olimpija se je igrala z vodstvom, na koncu pa slavila devetič zapored

Železarji so v soboto gostili Lustenau, ki je dan prej izgubil v Tivoliju, danes pa v Podmežakli prišel do pomembnih točk v boju za najboljšo četverico, ki si po 40 krogih že zagotovi četrtfinale, preostali pa se nato v dodatnem boju merijo za štiri mesta v izločilnih bojih.

Gostje so do vodstva prišli v sedmi minuti, sami pa ob jeseniških naletih ohranjali mrežo nedotaknjeno do 34. minute, ko je izjemno razpoloženega vratarja Mathieuja Corbeila le ugnal Luka Kalan in izenačil na 1:1. A Kalan je bil na koncu edini, ki mu je uspelo pospraviti plošček za hrbet kanadskega čuvaja mreže, medtem ko so Avstrijci jeseniškega vratarja Matthewa Climieja premagali še dvakrat.

Najprej tik pred iztekom druge tretjine, ko so z igralcem manj izkoristili napako obrambe, zmago s 3:1 pa so potrdili v 54. minuti. Uradna statistika pravi, da so železarji proti vratom nasprotnikov sprožili kar 49 strelov, Lustenau pa 18.

Jeseničani so tako v boju za prednost domačega terena v kvalifikacijah za končnico - najverjetneje se bodo pomerili s Sterzingom trenerja Iva Jana in napadalca Jureta Sotlarja - ostali brez pomembnih točk. Nova tekma jih doma čaka v torek, ko bodo vlogo favorita poskušali potrditi proti predzadnjemu Milanu.

Olimpija je pri Sterzingu selektorja Iva Jana in slovenskega napadalca Jureta Sotlarja izgubila.  | Foto: Peter Podobnik/Sportida Olimpija je pri Sterzingu selektorja Iva Jana in slovenskega napadalca Jureta Sotlarja izgubila. Foto: Peter Podobnik/Sportida

Konec zmagovitega niza Olimpije

Pri Sterzingu je zvečer gostovalo drugo moštvo lige HK SŽ Olimpija in neuspešno lovilo deseto zaporedno zmago v Alpski ligi. Kljub občutni strelski premoči (razmerje strelov 38:17) Ljubljančani niso niti enkrat premagali Gianluce Vallinija, medtem ko je Žan Us klonil trikrat.

Italijansko moštvo, ki se bo za četrtfinale najverjetneje udarilo z Jesenicami, je tako končalo zmagoviti niz Olimpije in prišlo do pomembnih točk v boju za prednost domačega terena.

To je prvi poraz Ljubljančanov po rednem delu tekme po 17.novembru, sicer pa prvi po 12. januarjem.

Sportal "Tudi znorim in si živce 'kravžljam', ker vem, da smo lahko boljši"