Sobota, 22. 7. 2017, 12.22

EP, Baku

Venta EP začel s 14. mestom

Kevin Venta

Slovenski strelec Kevin Venta je na evropskem prvenstvu v azerbajdžanskem Bakuju zasedel 14. mesto v disciplini malokalibrska pištola na 50 metrov, potem ko je zadel 535 krogov.

Ormožan, sicer edini slovenski predstavnik v članski konkurenci s pištolo na evropskem prvenstvu z malokalibrskim, velikokalibrskim in puško šibrenico v Azerbajdžanu, je v vetrovnih razmerah in 34 stopinjah Celzija tekmo odprl z 88 krogi. V nadaljevanju je nanizal 91, 90, 93 in 89 krogov, priložnost za še boljšo uvrstitev pa zapravil v zadnji seriji, ko je zadel zgolj 84 krogov. Navkljub spodleteli zadnji seriji se je uvrstil v prvo tretjino nastopajočih.

Venta se je v zadnjih dveh sezonah na tekmah za svetovni pokal štirikrat prebil med najboljšo dvajseterico, najboljši dosežek pa mu je uspel na letošnji tekmi v indijskem New Delhiju, ko je zasedel enajsto mesto.

V današnjih kvalifikacijah je bil najboljši Srb Dimitrije Grgić s 557 krogi, poleg njega pa so se v veliki finale osmerice uvrstili še njegov rojak Damir Mikec, Rus Denis Kulakov, Bolgar Samuil Donkov, Ukrajinec Pavlo Korostilov, Hrvat Željko Posavec, Latvijec Lauris Strautmanis in Italijan Giuseppe Giordano.

Še kopica Slovencev

V nadaljevanju evropskega prvenstva bodo na veliko sceno v članski konkurenci stopili še Živa Dvoršak, Urška Kuharič, Klavdija Jerovšek, Renata Oražem, Jasmina Maček, Rajmond Debevec, Robert Markoja, Dušan Ziško, Denis Vatovec, Tomaž Blazinšek, Matjaž Lepen in Ivan Krkač, v mladinski pa Jagoda Tkalec, Lia Lazar, Miha Nahtigal, Rene Maček, Jože Čeper in Erik Kandare.