22.35

Calcit Volley Nova KBM Branik Lana Ščuka

Sobota, 4. 4. 2015, 22.35

V Kamniku pestro, domačinke izenačile

Odbojkarice Calcita Volleyballa so v drugi tekmi finala 1. DOL za ženske v Kamniku premagale Novo KBM Branik s 3:2 (-23, 18, 18, -16, 15) in izenačile serijo na 1:1.

Finalna serija državnega prvenstva je po dveh tekmah izenačena. Kamničanke so namreč v drugi tekmi zmagale, čeprav je bila njihova zmaga tesna, pa je bila povsem zaslužena. Varovanke Gašperja Ribiča so osvojile kar 14 točk več od tekmic, boljše servirale (dosegle so kar 15 asov), predvsem pa imele manj težav pri sprejemu. A kljub temu so v tekmi z veliko preobrati za zmago trepetale do konca, gostje so imele celo priložnost, da si priborijo vodstvo z 2:0, a zaključne žoge v tie breaku niso izkoristile. Junakinja zmage je bila mlada in nadarjena Lana Ščuka, ki je bila s 25 točkami najučinkovitejša igralka tekme, odlično je tudi servirala in sprejemala začetne udarce, k zmagi pa je prispevala tudi tri blok točke. Uspešno ji je v napadu pomagala Petra Vrhovnik, na drugi strani se je več pričakovalo od Ize Mlakar, ki je bila neučinkovita v napadu.

V prvem nizu sta bili ekipi dolgo časa izenačeni, prvo večjo prednost so si gostje priigrale pri drugem tehničnem odmoru, ko so povedle s štirimi točkami razlike. Z asom Urške Igličar so se gostjam približale na točko zaostanka (18:19), toda na servis Marine Kaučič in blokom Saše Planinšec so Mariborčanke povedle s 23:19 in imele tudi štiri zaključne žoge za vodstvo z 1:0 v nizih. Domače odbojkarice se niso predale in se ob dobri reakciji na mreži Ščuke nasprotnicam približale le na točko zaostanka, toda po polminutnem odmoru je Kaučičeva le izkoristila četrto zaključno žogo.

Poraz v prvem nizu domačih odbojkaric ni potrl. Nasprotno, saj so z blokom Vrhovnikove, ki je zaustavila Mlakarjevo, povedle s 7:3 in nato s točko Igličarjeve še z 8:3. Toda po tehnični minuti odmora so svoje vrste spet strnile gostje, ki so po napaki Mojce Božič izid na deseti točki izenačile. Toda po drugem tehničnem odmoru so domače z odličnimi servisi nekdanje bankirke Elene Kučej spet ušle, niz pa je z asom zaključila Vrhovnikova.

Domače so z dobrimi servisi nadaljevale tudi v tretjem nizu, po začetnem zaostanku so hitro rezultat obrnile v svojo korist, nato pa le večale razliko vse do izida 22:12. Gostje so zaostanek sicer nekoliko znižale, toda Ščuka je poskrbela, da drame ni bilo. Zato pa je četrti niz napovedal, da brez dramatike ne bo šlo. Štajerke so si namreč kmalu priborile visoko prednost in jo brez težav držale do konca, tako da je odločal tie break.

Tega so bolje začele gostje, zato je pri zaostanku dveh točk (1:3), Ribič že posegel po polminutnem odmoru. Vendar so na servis Anite Sobočan Mariborčanke dosegle še svojo četrto zaporedno točko za vodstvo s 4:1. Z asom Božičeve, ki se je ob koncu četrtega niza vrnila v igro, so Kamničanke izid na šesti točki izenačile, s točko Vrhovnikove pa na menjavo strani odšle s točko prednosti. Z dvema zaporednima točkama Sobočanove so se gostje vrnile v igro, v napeti končnici, v kateri sta se ekipi borili za vsako točko posebej. Z asom Barnosove so Kamničanke spet povedle (13:12), s točko Ščuke prišle do prve zaključne žoge za zmago, ki je niso izkoristile. Še več, z asom Ele Pintar so do zaključne žoge za zmago prišle Mariborčanke, a tudi one brez izkoristka, zato pa je Igličarjeva z dvema zaporednima točkama Kamničankam prinesla izenačenje v zmagah v finalu končnice državnega prvenstva. V tekmi, ki je navdušila številne gledalcev v kamniški športni dvorani.