Petek, 2. 5. 2014, 7.20
8 let, 7 mesecev
Konj ni motor, ker ima dušo in je ljubosumen
Konjeništvo je zelo zahteven šport. Bistveno bolj, kot bi si marsikdo predstavljal. ''Nastopata dva, ne le eden. Konjenik mora trenirati dve uri na dan, šestkrat na teden, ne glede na vreme in mraz. Le enkrat imaš prosto. Kar pa je najbolj pomembno, je to, da morata biti oba uglašena. Nastopata dve živi stvari. Še najbližja primerjava v športu bi bila tista z dirkačem in motorjem, a seveda obstaja velikanska razlika, saj ima konj dušo in je ljubosumen, motor pa ne. Zato je konjeništvo eden od najtežjih športov, tisti, ki se z njim ukvarjajo, pa so delavci, garači,'' je pojasnil Hugo Bosio, vodja slovenske reprezentance na tekmovanju v preskakovanju ovir za pokal narodov.
Bosio je soodgovoren za izvedbo tekmovanja v Centru konjeniškega športa Celje, ki pomeni velik izziv in vrhunec konjeniške sezone.
Takšne tekme, govorimo o najprestižnejšem tekmovanju v preskakovanju ovir za nacionalne ekipe na svetu, v Sloveniji ni bilo že dolgo.
Zato se zahvaljuje sponzorjem, ki so priskočili na pomoč. ''Tudi celjska občina nam je prisluhnila in pomagala, a v mejah zmožnosti današnjih časov,'' se je nasmehnil podjetnik, velik prijatelj konjeništva, ki je na Lopati v Celju pripomogel k temu, da so pridobili najsodobnejši konjeniški center v Sloveniji in v tem delu Evrope.
Ideja o ogromnem objektu je zaživela, ko je želel pomagati hčerki, navdušeni tekmovalki v preskakovanju ovir, a tudi preostalim. Zdaj ima v centru že 46 konjev.
Vsi niso njegovi, nekaj jih je za najem, center pa ponuja imenitne pogoje za napredek slovenskega konjeništva.
Drugi vrhunec večdnevnega dogodka v Celju bo v nedeljo, ko se bodo tekmovalci pomerili za svetovni pokal.