9.20

1 DOL odbojka ACH Volley Calcit Volleyball Salonit Anhovo Panvita Pomgrad SIP Šempeter Triglav Kranj

Petek, 2. 10. 2015, 9.20

Kamničani odpihnili Maribor in skočili na vrh, ACH Volley spet neprepričljiv

Odbojkarji Calcita so gostovali pri Mariboru, ki preseneča z odličnimi predstavami, a teh proti Kamničanom ni prikazal. Calcit je slavil brez izgubljenega niza. ACH Panvito strl šele v petem nizu.

Potem ko so odbojkarji ACH Volleyja v prejšnjem krogu državnega prvenstva z 2:3 izgubili proti kranjskemu Triglavu, so tokrat točko oddali še Panviti Pomgrad ter prvo mesto na prvenstveni lestvici prepustili kamniškemu Calcitu.

Calcit je na gostovanju pri Mariboru, ki je letošnjo sezono, za razliko od lanske, v kateri so Štajerci v devetih krogih nanizali le dve zmagi s 3:2, začel zelo prepričljivo, dosegli prepričljivo zmago in na prvenstveni lestvici izničili poraz, ki so ga doživeli proti ACH Volleyju. Pri tem so jim pomagali tudi Ljubljančani, ki v zadnjih dveh krogih niso prepričljivi. Prekmurci so namreč praktično skozi celotno srečanje narekovali ritem igre in državnim prvakom povzročali veliko težav pri sprejemu začetnega udarca ter jih prisili v številne napake. Trener ACH Volleyja Bogdan Kotnik je poizkušal z menjavami, a so igralci Panvite vseeno gladko dobili prvi niz ter tudi v drugem že vodili z 19:17, priložnost za zmago s 3:1 pa so imeli tudi v četrtem nizu, a so Ljubljančani pri zaostanku s 15:20 poskrbeli za preobrat in dobili tako četrti kot tudi peti niz.

Odbojkarji Salonita iz Anhovega se z izjemo porazov proti vodilnima ACH Volleyju in Calcitu lahko pohvalijo s polnim izkupičkom, saj so v sedmih krogih nanizali že pet zmag.

Derbi spodnjega dela lestvice je dobila Krka in dosegla pomembno zmago nad Fužinarjem, ki je v prvenstvu do zdaj osvojil le štiri nize, lani še drugoligaš SIP Šempeter pa je prišel že do tretje zmage.