Slovenca uspešna

Jorgič in Tokič med 32 najboljših

Bojan Tokić | Bojanu Tokiću gre v Bolgariji zelo dobro. | Foto STA

Bojanu Tokiću gre v Bolgariji zelo dobro.

Drugi dan turnirja svetovne serije Seamasters v Panadžurištu je bil za peterico slovenskih predstavnikov uspešen predvsem za Bojana Tokića in Darka Jorgića, ki sta se uvrstila med 32 najboljših v posamični konkurenci.

Na zadnji stopnici je v izločilnih bojih spodrsnilo Deniju Kožulu, za las je bila prekratka tudi Alex Galič, ki je v svoji kvalifikacijski skupini osvojila drugo mesto. V četrtek bo Tokič v prvem krogu igral proti Japoncu Kentu Matsudairu, Jorgiča pa čaka Chih-Yuan Chuang s Tajvana.

Najstarejši član slovenske izbrane vrste, Bojan Tokić, je z odliko opravil drugi tekmovalni dan turnirja v Bolgariji. V dopoldanskem času, je po včerajšnji zmagi nad Linfengom Zhujem iz Kitajske s 4:2 v kvalifikacijski skupini 10 ugnal še Francoza Enza Anglesa s 4:0 (5, 7, 4, 7). Enaintridesetletnega Italijana Mihaia Bobocico (91. na svetovni lestvici) s 4:1 (10, -7, 6, 4, 9). V prvem krogu glavnega turnirja bo Tokič igral z 19. igralcem svetovne lestvice, 27-letnim Japoncem Kentom Matsudairom.

Darka Jorgića v prvi tekmi glavnega turnirja čaka zahtevna naloga. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Darka Jorgića v prvi tekmi glavnega turnirja čaka zahtevna naloga. Foto: Urban Urbanc/Sportida

Državni prvak bo skušal premagati 14. na svetu

Slovenski državni prvak Darko Jorgić je v torek v skupini 13 s 4:0 premagal Romuna Alina Spelbuda, danes pa je s 4:0 (9, 5, 10, 10) premagal še 28-letnega Šveda Simona Arvidssona. Odlično igro je prikazal tudi v dvoboju z najboljšim Fincem, 27-letnim Benedekom Olahom (93.), ki ga je premagal s 4:0 (9, 12, 8, 6). Nasprotnik Jorgića v prvem krogu glavnega turnirja bo izkušeni 37-letni Chih-Yuan Chuang s Tajvana, trenutno 14. igralec sveta.

Težjo pot na poti do izločilnih bojev je imel Deni Kožul, ki je prvi dan s 4:0 premagal Belgijca Floriana Cnuddeja, danes pa je po hudem boju ugnal 22-letnega Šveda Eliasa Ranefurja (167.) s 4:3 (8, -12, -4, 7, 9, -5, 10). V prvem krogu izločilnih bojev je Kožul igral proti Belgijcu Robinu Devosu (128.), ki ga je premagal s 4:1 (-8, 7, 8, 9, 6), spodrsnilo pa mu je na zadnji oviri za uvrstitev med 32 najboljših. S 4:1 (3, 7, -9, 11, 6) je bil zanj usoden 32-letni Daniel Habesohn iz Avstrije, ki je na 53. mestu svetovne lestvice.

Državna prvakinja je izgubila po trdem boju

Aktualna slovenska državna prvakinja Alex Galič (115.) je prvi dan turnirja premagala Korejko Miryeo Heo s 4:2 (-12, 7, -9, 9, 9 10), nato pa še Rusinjo Elizabet Abramjan s 4:1 (8, -10, 6, 5, 7). Odločilna tekma za prvo mesto v skupini 29 s Slovakinjo Barboro Balažovo (83.) se za slovensko državno prvakinjo ni začel najbolje, saj je prve tri nize dobila nasprotnica. Vendar se Galičeva ni predala, v odločilnem sedmem nizu pa je bila v končnici bolj zbrana Slovakinja, ki je zmagala s 4:3 (6, 9, 2, -8, -10, -6, 9).

V igri dvojic je Galičeva izpadla v drugem krogu izločilnih bojev. Zanjo in za Sarah De Nutte iz Luksemburga sta bili usodni Poljakinji Natalia Bajor in Magdalena Sikorska, ki sta zmagali s 3:1 (6, 7, -7, 5). Že včeraj sta Poljakinji v prvem krogu izločili še drugo Slovenko v Pandžurištu, Ano Tofant, ki je v paru z Ukrajinko Gano Farlandsko izgubila z 1:3 (-11, 7, -8, -9).

Darko Jorgič je v konkurenci do 21 let ostal brez uvrstitve v polfinale. V četrtfinalu ga je v napetem obračunu premagal Poljak Marek Badowski s 3:2 (-3, 7, 8, -7, 9).

Sportal Novo zlato v namiznem tenisu! V vročini, v kateri so igralci omedlevali.